Novinka! Podlahové vytápění fermacell® Therm25™

Nástavby Reference

Nástavba Vesper Homes v Praze aneb Praha do věží

Location: Praha

Year: 2022

Company: Vesper Homes, Arch: ing. arch. Petr Synovec

Photographer: copyright: Vesper Homes

Více informací zde:

Zajímavý a náročný projekt střešní nástavby se třemi loftovými byty s celkovou užitnou plochou 300 m2 na pražských Vinohradech na rohu ulic Šafaříkova a Jana Masaryka využívá zavedené stavební materiály včetně sádrovláknitých desek fermacell, které Vesper Frames používá na obklady svých stěnových panelů. Realizace střešní nástavby v extrémně krátkém termínu v samotném centru Prahy vyžaduje dokonalou přípravu a souhru všech lidí a technologií.
 

Nástavba Vesper Homes v Praze aneb Praha do věží

Nástavba bytového domu v Brně

Location: Brno

Year: 2020 - 2021

Company: Arch: O dům dál-architekti

Photographer: Mgr.art. Filip Györe

Více informací zde:

Původní bytový dům z roku 1910 stojí na nároží ulic Údolní a Úvoz a je typickým dokladem budování radiální městské struktury po zbourání městských hradeb. V letech 2020 a 2021 na něm podle návrhu ateliéru O dům dál-architekti (autoři Ing. arch. Radim Javůrek a Ing. arch. Lenka Hanusová) vyrostla dvoupodlažní nástavba s 12 byty. Dřevěné nosné a obvodové konstrukce byly opláštěny deskami fermacell®, které spolu se systémem dřevěných sloupků a příčníků vytvořily nosnou konstrukci tuhých dřevěných panelů nástavby.
 

Nástavba bytového domu v Brně

Pro tuto kategorii nebyly nalezeny žádné reference
×

Fermacell® nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

Nové enviromentální prohlášení o produktech fermacell®

Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukládají CO2. Institut Bauen und Umwelt e.V. potvrdil nyní svým certifikátem EPD společnosti James Hardie Europe GmbH, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® mají negativní emise CO2 a splňují tak nejvyšší standardy pro udržitelnou výstavbu.
Více informací
×