Novinka! Podlahové vytápění fermacell® Therm25™

Výhody suché podlahy

Nejlepší volba

Suché podlahové systémy fermacell® nacházejí své uplatnění stále na více projektech. Po dlouhou dobu byl rozsah použití omezen na modernizace a rekonstrukce. S nízkými náklady a rychlostí výstavby se však staly podlahové systémy fermacell® nenahraditelnou součástí při řešení nové skladby na trámových stropech nejen v dřevostavbách, ale i na betonových či ocelových konstrukcích. Oproti mokrým procesům nabízejí podlahové systémy fermacell® mnoho výhod:
 • Suchá montáž bez dodatečného zanesení vlhkosti
 • Nízká konstrukční výška
 • Hospodárné a rychlé zpracování
 • Okamžitá pochůznost a připravenost k pokládce podlahoviny
 • Vysoká zatížitelnost
 • Nízká hmotnost
 • Vynikající zvuková izolace
 
Podlahové systémy fermacell® rovněž vynikají svou požární odolností.
Díky jejich vysoké zatížitelnosti (až 5 kN/m2) nejsou vhodné pouze pro oblast bydlení, ale také pro kancelářské a administrativní budovy, či místa s větším shromážděním osob, jako jsou například koncertní sály či divadla.

Výhody fermacell® na první pohled

 • Jednoduchá instalace
 • Stabilita a odolnost
 • Požární bezpečnost
 • Zdravé vnitřní klima

Podlahové prvky

Již nemusíte skládat podlahu z mnoha vrstev - abychom Vám ušetřili čas a náklady při montáži, vyrábíme tzv. podlahové prvky - desky, které jsou již z výroby prolepené z více vrstev. Pokládkou jednoho podlahového prvku nahradíte zdlouhavou pokládku a prolepování až 3 vrstev - 2x roznášecí desky + 1x kročejové nebo tepelné izolace.

Sádrovláknité podlahové prvky fermacell® jsou složeny ze dvou z výroby slepených sádrovlánitých desek fermacell o tloušťce 10 nebo 12,5 mm, formátu 150 x 50 cm.

Desky jsou vůči sobě přesazeny tak, aby vytvořily 5 cm širokou obvodovou polodrážku, díky které je zpracování podlahových prvků ještě rychlejší.

V našem sortimentu rovněž naleznete podlahové prvky, které mají již z výroby nakašírovanou vrstvu dřevovláknité desky, minerální vlny nebo EPS – díky nim lze docílit vynikající akustické nebo tepelné izolace v jednom kroku.

 

Výhody podlahových systémů fermacell

Výhody podlahových systémů fermacell v porovnání s litými podlahami

Podlahové prvky fermacell - příprava a montáž

Montáž sprchových prvků s liniovým i středovým žlabem

Prospekty a technické informace ke stažení

×

Fermacell® nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

Nové enviromentální prohlášení o produktech fermacell®

Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukládají CO2. Institut Bauen und Umwelt e.V. potvrdil nyní svým certifikátem EPD společnosti James Hardie Europe GmbH, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® mají negativní emise CO2 a splňují tak nejvyšší standardy pro udržitelnou výstavbu.
Více informací
×