Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Výhody suché podlahy

Proč je fermacell® jedničkou na trhu suchých podlah?

Snadná manipulace, jednoduchá pokládka, rychlý pracovní postup, okamžitě pochůzné

S podlahovými prvky fermacell® můžete vytvářet velmi efektivně podlahy nejvyšší kvality. Vzhledem k oblastem použití jsou srovnatelné s běžnými masivními podlahovými systémy a ve srovnání s klasikou si získaly oblibu svou nízkou hmotností a současně suchou a rychlou výstavbou (bez časové ztráty oproti mokrým litým procesům). Podlahové prvky fermacell® mají rozměry 1500 x 500 mm (0,75 m2 plochy) a díky tomu a jejich nízké hmotnosti se s nimi snadno manipuluje. Navíc jsou po vytvrzení lepidla okamžitě pochůzné – následující práce, jako je pokládání krytiny, mohou začít ihned.

Bezproblémová pokládka velkoformátové dlažby bez omezení velikosti i lepení dřevěných podlah

Vypracovali jsme podrbné doporučení pro jakýkoliv typ dlažby na všech typech podlahových prvků a izolantů. Nemusíte se bát přidané tepelné izolace nebo vrstvy vorovnávacího podsypu. Pro všechny kombinace máme řešení. Již mnoho let spolupracujeme s výrobci stavební chemie a dokážeme doporučit správné lepení jakýchkoliv dřevěných podlah. 

Problémem není ani teplovodním či elektrickém podlahové vytápění, podlahové prvky fermacell® s tím počítají a jsou na teplo od podlahy připravené. Ideálním řešením je použít systém podlahového vytápění Therm25, co je 2v1 - trobky teplovodního topení jsou vedeny přímo v pochozí vrstvě- vyfrézované sádrovláknité desce fermacell Therm25.

Snadné vyrovnávání výšky a roviny a nízké zatížení nosných částí stropu

Řešíte nerovnou podlahu a hledáte, čím ji spolehlivě a snadno vyrovnat? Nerovnosti do 20 mm vyřeší samonivelační stěrka fermacell, pro složitější podmínky je ideální vyrovnávací podsyp, který nesesedá, je ostrohranný, vysoce nosný a akustický, ideální pro vyrovnání od 10 do 100 mm. Ani to nestačí? Pak je k dispozici rychletuhnoucí podsyp fermacell® T, se kterým lze vyrovnat nerovnosti od 10 do 2000 mm!

Systémy pro vyrovnání fermacell® jsou prvotřídní materiály které lze použít ve všech typech projektů. 

Rekonstrukce podlah ve starší zástavbě? Jedině se systémy fermacell®!

Dřevěný trámový strop, výplň ze stavební sutě nebo škváry a rákosový podhled. I na tento typ skladby máme akustické zkoušky a jednoduché řešení při němž nemusí bourat celou skladbu. Již tisíce bytů a domů bylo zrekonstruováno pomocí suché skladby podlahy fermacell®.
 Příklad zde.  
Dřevěné trámové stropy vykazují vzhledem k nízké hmotnosti a trámové dutině nedostatečný zvukový útlum (kročejovou izolaci). Pro zlepšení akustiky je potřeba vystřídat lehké a těžké vrstvy aby se co nejlépe pohltili všechny zvukové vibrace. Na záklopu leží přitížení (těžká) vrstva, v podobě voštinového systému fermacell®, následně případné vyrovnání, kročejová izolace jako lehká vrstva a skladba se zakončí těžkou roznášecí vrstvou - podlahovým prvkem fermacell®.

Suché podlahy fermacell® jsou vhodné pro vlhké prostory v domácnosti

Obavy ze suchých podlah nejsou na místě ani při jejich použití ve vlhkém prostředí včetně realizace oblíbených bezbariérových koupelen. Moderní stylové a komfortní bezbariérové koupelny a sprchy je dnes možné jednoduše realizovat pomocí systému podlahových prvků fermacell® Powerpanel TE. A díky použití systémového příslušenství fermacell® vznikne absolutně těsný systém, vhodný i pro teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění. Jako povrchová úprava koupelny může být použita dlažba nebo PVC.

Výhody fermacell® na první pohled

  • Jednoduchá instalace
  • Stabilita a odolnost
  • Požární bezpečnost
  • Zdravé vnitřní klima

Podlahové prvky

Již nemusíte skládat podlahu z mnoha vrstev - abychom Vám ušetřili čas a náklady při montáži, vyrábíme tzv. podlahové prvky - desky, které jsou již z výroby prolepené z více vrstev. Pokládkou jednoho podlahového prvku nahradíte zdlouhavou pokládku a prolepování až 3 vrstev - 2x roznášecí desky + 1x kročejové nebo tepelné izolace.

Sádrovláknité podlahové prvky fermacell® jsou složeny ze dvou z výroby slepených sádrovlánitých desek fermacell o tloušťce 10 nebo 12,5 mm, formátu 150 x 50 cm.

Desky jsou vůči sobě přesazeny tak, aby vytvořily 5 cm širokou obvodovou polodrážku, díky které je zpracování podlahových prvků ještě rychlejší.

V našem sortimentu rovněž naleznete podlahové prvky, které mají již z výroby nakašírovanou vrstvu dřevovláknité desky, minerální vlny nebo EPS – díky nim lze docílit vynikající akustické nebo tepelné izolace v jednom kroku.

 

Výhody podlahových systémů fermacell

Výhody podlahových systémů fermacell v porovnání s litými podlahami

Podlahové prvky fermacell - příprava a montáž

Montáž sprchových prvků s liniovým i středovým žlabem

Pokládka podlahových prvků- záznam ze stavby

×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×