Hotely

Žádný jiný typ budovy neklade tak vysoké nároky na projektanty, architekty a specializované firmy jako je rozšiřování budov hotelů. Na jedné straně hrají roli požadavky na vysokou funkčnost a efektivnost nákladů, na druhé straně je třeba plnit požadavky hostů, kteří očekávají maximální klid, soukromí, spolu s moderním designem a komfortem. Jedná se o velkou výzvu, kterou lze pokořit pouze pomocí vysoce výkonných a univerzálních stavebních materiálů. Sádrovláknité desky fermacell® představují, vzhledem k jejich vysoké adaptabilitě, inteligentní řešení pro rozšiřování a modernizaci hotelů, a nabízí perfektní předpoklady pro spojení sofistikovaných konceptů interiérového designu s vysoce kvalitním zpracováním.

Funkčnost
Sádrovláknité desky fermacell® mohou být současně použity jako stavební a protipožární desky a desky odolné proti vlhkosti. Tenké konstrukce šetří prostor a optimálně využívají podlahovou plochu. Následné práce mohou pokračovat ihned po montáži stěnových konstrukcí, jelikož není třeba brát v úvahu prakticky žádnou dobu schnutí. Místnosti tedy mohou být znovu uvedeny do provozu po uplynutí velmi krátké doby.
 
Pohodlí
Pokud jde o posuzování hotelového komfortu, dobrá zvuková izolace je pro většinu hotelových hostů zásadní prioritou. Na základě zkoušek provedených různými zkušebními ústavy, sádrovláknité desky fermacell® mají vynikající zvukově izolační vlastnosti, které zajišťuje homogenní struktura panelů. Sádrovláknité desky fermacell® jsou tvořeny z recyklovaných papírových vláken, sádry a vody a lisují se pod vysokým tlakem. Tímto procesem vznikají pevné desky bez zápachu, které neobsahují žádná další pojiva.
 
Klima prostředí
V neposlední řadě, příjemné klima v místnostech také ovlivňuje pohodlí hotelových hostů. Sádrovláknité desky fermacell® byly biologicky testovány a neobsahují žádné škodlivé látky. Navíc mají vlastnosti klimatické regulace. Vysoký podíl makropórů v jádru sádry absorbuje přebytečnou vlhkost vzduchu a poté ji opět uvolňuje do suchého ovzduší. To zajišťuje konstantní vyvážené klima v místnosti, stejně jako vyvážený poměr tepelné izolace a akumulace tepla.
 
Požární ochrana
Kvůli četným hotelovým požárům v minulosti jsou v současné době kladeny vysoké nároky na požární ochranu. Sádrovláknité desky fermacell® zajišťují bezpečnost hotelových hostů. Jsou klasifikovány jako nehořlavý stavební materiál třídy A2 podle ČSN EN 13 501-1. V závislosti na provedení jsou možné konstrukce ve třídách požární odolnosti EI 30 až EI 120.
 
Odolnost vůči nárazu
Hotel je místem, kde většina lidí pobývá jen krátkou dobu, což znamená, že stěny v hotelových pokojích a na chodbách jsou trvale vystaveny extrémně vysokému mechanickému namáhání. Komponenty montovaných stěn podléhají silnému opotřebení, které je způsobováno zavazadly hostů nebo pracovním vybavením zaměstnanců. Sádrovláknité desky fermacell® jsou díky své homogenní konstrukci odolné vůči mechanickému namáhání. Jsou proto ideálním řešením pro prostory, na které jsou kladeny zvláštní požadavky co se stability a odolnosti proti nárazu týče.

Fermacena

Výpočet spotřeby materiálu

Nový kalkulační software Fermacena umožňuje snadný a rychlý výpočet cen a spotřeby materiálů, kalkulaci nákladů a montáže.

Fermacenu mohou díky její univerzálnosti a jednoduchosti využít jak prodejci stavebních materiálů nebo montážní firmy, tak i široká veřejnost.

Je určena pro každého, kdo pracuje se systémy pro suchou výstavbu fermacell.

Montáž podhledu fermacell

Výstavba podkroví s jednomužnou deskou fermacell

Výhody montovaných stěn fermacell

Montáž stěny z desek fermacell

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×