Produkty fermacell se používají také pro řešení fasády domů a ostatních venkovních detailů. Nabízejí velké množství technického i designového řešení pro všechny oblasti exteriéru. Používají se nejenom jako nosná část fasádního obkladu ale také jako pohledový prvek vycházející z architektonického návrhu.


Použití cementovláknitých desek fermacell Powerpanel na fasádách:

  • do oblastí s přímím zatížením povětrnostními vlivy (náraz. déšť, sníh,..)
  • cementovláknitá deska je nenasákavá, nehořlavá, mrazuvzdorná, odolná proti plísním, odolná proti proražení. Její lehké zpracování a jednoduchou montáž, spolu s pevnostními vlastnostmi je předurčují pro řešení fasád.


Příklady řešení:
 


Použití sádrovláknitých desek fermacell na fasádách

Možnost A:
sádrovláknitá deska s omítkovým systémem je vhodná do oblastí zatížených pouze vzdušnou vlhkostí, do oblastí chráněných před přímím zatížením povětrnostními vlivy (nárazový déšť, sníh..) jako například:

  • stropy a stěny v průjezdech a podloubí
  • stropy a stěny v garážích a parkovacích stání
  • střešní přesahy
  • venkovní římsy a podhledy


Možnost B:
sádrovláknitá deska v exteriéry je chráněna fasádními obklady, zateplovacími systémy nebo předezdívkami a zachovává si tak své statické a nosné vlastnosti.


Příklady řešení:

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×