Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Výsledky spolupráce firem Fermacell a EUROPANEL budou k vidění na prohlídce vzorového domu lupo XL v Liberci

07.03.2014

Prohlídka vzorového domu lupo XL je určena realizačním firmám domů nano a lupo a dodavatelům materiálů pro tyto domy a uskuteční se ve středu 19. března 2014 od 10 hod. v areálu firmy EUROPANEL s.r.o. v Liberci. Zpracovatelé systému EUROPANEL tady budou mít možnost seznámit se i s možnostmi využití sádrovláknitých materiálů fermacell při dokončovacích pracích v interiérech těchto domů.

Použití sádrovláknitých systémů fermacell zaručuje ve srovnání se sádrokartonem lepší pevnostní a akustické parametry celé konstrukce. Široké možnosti využití desek fermacell dokládá i v lednu 2014 vydaný montážní předpis pro aplikaci sádrovláknitých a cementovláknitých systémů fermacell ve stavebním systému EUROPANEL.

Nový montážní předpis popisuje opláštění stěn, stropů a střešních šikmin deskami fermacell. Realizační firmy v něm najdou ukázky řešení opláštění střešních šikmin, nosných obvodových stěn, nenosných vnitřních příček i stěn se zvýšenými akustickými požadavky. U vodorovných konstrukcí nechybí řešení pro dřevěný trámový strop včetně stropů se zvýšenými akustickými požadavky, řešení pro podlahový EUROPANEL či řešení pro podlahu na terénu. V novém profitipu je také popsán montážní postup pro koupelny a sociální zařízení, lepení kamene na cementovláknité desky fermacell Powerpanel H2O i připevnění břemen na stěny a stropy.
Nejnovější vydání nového profitipu je k dispozici zde...

Stavební systém EUROPANEL je českým výrobkem, který se nechal inspirovat dnes již tradiční americkou technologií SIPs (Structural Insulated Panels). Základním prvkem této technologie je panel, tvořený deskami z velkoplošných materiálů na bázi dřeva a polystyrenovým jádrem, sloužícím jako tepelný izolant.

Dům Lupo je dvoupodlažní dům, u kterého vznikl optimalizací zastavěného prostoru za použití konstrukcí EUROPANEL a moderních technologií koncept domu, pro který platí pojem „za málo peněz hodně muziky“. Konzervativní vzhled klasické fasády je částečně doplněn originálními prvky z profilovaných modřínových latí. Vzorový dům Lupo XL v areálu firmy v Liberci (místní část Vesec) má proti standardu navíc přídavný modul samostatné místnosti.

×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×