Návrh technického řešení Therm25
Navigace
Segmenty
Suchá výstavba
Školy a školky
Administrativní budovy
Hotely
Nemocnice
Dřevostavby
Podlahy
Therm25™
Produkty
Sádrovláknité desky
Cementovláknité desky
Podlahové prvky
Řešení
Konstrukce
Opláštění výtahových šachet
Lepení kamene
Fermacell v exteriéru
Bezpečnostní konstrukce
Konstrukční detaily
Konstrukční listy
Ke stažení
Všechny položky ke stažení
Technické listy
Bezpečnostní listy
Prohlášení o vlastnostech
Návody na zpracování a plánování
Certifikáty a osvědčení
Profi-tipy a konstrukční detaily
Kontakty
Aktuality
Služby
Montážní videa
Kde nakoupíte
Fermacell Expert
Školení a semináře
Online semináře
Reference
Kup fermacell
Fermacena
Jamesovy odměny
Důležité odkazy
Rekonstrukce obvodových plášťů
Hybridní stavby
Vícepodlažní dřevostavby
Newsletter
Nástavby
Památkově chráněná výšková budova u pardubického nádraží, jedna z nejvýznamnějších poválečných funkcionalistických staveb u nás, se 60 let po svém dokončení konečně dočkala oprav. První etapa vnitřních oprav začala na podzim 2018 a potrvá do ledna příštího roku. Na podlahách dvou pater se tady na ploše 600 m² uplatnily podlahové prvky fermacell.
Staniční budova v Pardubicích od architektů Karla Řepy a Karla Kalvody je jednou z nejvýznamnějších staveb poválečného funkcionalismu. Veřejnosti začala budova sloužit v roce 1958 a navržena byla s prostornou odbavovací halou, hotelem, restaurací, stánky a podzemním kinem. Stavbu tvoří nízká horizontála odjezdové haly a vyšší vertikální část hotelu. Budovu oživují černé a červené kachličkové obklady. Nádražní budova patří ŠŽDC a podle slov jejího generálního ředitele Jiřího Svobody byla zejména výšková budova s hotelem Sirius v katastrofálním stavu. Opravy celého komplexu si vyžádají stovky milionů korun, a přestože jsou potřebné, probíhají postupně a po etapách. Začátkem je rekonstrukce výškové budovy, do které se po skončení oprav nastěhují pracovníci SŽDC. V sedmém a osmém patře budou sloučené finanční účtárny SŽDC, v navazující části oprav pak SŽDC využije objekt jako školicí středisko, v němž bude v budoucnu rekvalifikovat zaměstnance, součástí budovy bude i ubytovna. Rekonstrukce probíhá v koordinaci s majitelem autorských práv budovy, architektem Miroslavem Řepou, který je synem architekta Karla Řepy.
Autorem projektu rekonstrukce je projekční, inženýrská a konzultační společnost Prodin a.s. z Pardubic. Generálním dodavatelem prací je společnost Chládek & Tintěra, Pardubice a.s., který je součástí českého holdingu enteria a.s. Podlahové prvky fermacell dodávaly stavebniny WOODCOTE CZ, a.s., Hradec Králové, podlahu pak realizoval Martin Kryštof z Jablonce nad Nisou. V obou patrech pracoval s podlahovým prvkem fermacell 2E22, který byl položen po předchozím vyrovnání podkladu suchým podsypem, XPS deskami a dřevovláknitou deskou.