Podlahové prvky fermacell ve dvou patrech rekonstruovaného nádražního hotelu v Pardubicích

22.10.2018

Podlahové prvky fermacell ve dvou patrech rekonstruovaného nádražního hotelu v Pardubicích

Památkově chráněná výšková budova u pardubického nádraží, jedna z nejvýznamnějších poválečných funkcionalistických staveb u nás, se 60 let po svém dokončení konečně dočkala oprav. První etapa vnitřních oprav začala na podzim 2018 a potrvá do ledna příštího roku. Na podlahách dvou pater se tady na ploše 600 m² uplatnily podlahové prvky fermacell.

Staniční budova v Pardubicích od architektů Karla Řepy a Karla Kalvody je jednou z nejvýznamnějších staveb poválečného funkcionalismu. Veřejnosti začala budova sloužit v roce 1958 a navržena byla s prostornou odbavovací halou, hotelem, restaurací, stánky a podzemním kinem. Stavbu tvoří nízká horizontála odjezdové haly a vyšší vertikální část hotelu. Budovu oživují černé a červené kachličkové obklady. Nádražní budova patří ŠŽDC a podle slov jejího generálního ředitele Jiřího Svobody byla zejména výšková budova s hotelem Sirius v katastrofálním stavu. Opravy celého komplexu si vyžádají stovky milionů korun, a přestože jsou potřebné, probíhají postupně a po etapách. Začátkem je rekonstrukce výškové budovy, do které se po skončení oprav nastěhují pracovníci SŽDC. V sedmém a osmém patře budou sloučené finanční účtárny SŽDC, v navazující části oprav pak SŽDC využije objekt jako školicí středisko, v němž bude v budoucnu rekvalifikovat zaměstnance, součástí budovy bude i ubytovna. Rekonstrukce probíhá v koordinaci s majitelem autorských práv budovy, architektem Miroslavem Řepou, který je synem architekta Karla Řepy.

Autorem projektu rekonstrukce je projekční, inženýrská a konzultační společnost Prodin a.s. z Pardubic. Generálním dodavatelem prací je společnost Chládek & Tintěra, Pardubice a.s., který je součástí českého holdingu enteria a.s. Podlahové prvky fermacell dodávaly stavebniny WOODCOTE CZ, a.s., Hradec Králové, podlahu pak realizoval Martin Kryštof z Jablonce nad Nisou. V obou patrech pracoval s podlahovým prvkem fermacell 2E22, který byl položen po předchozím vyrovnání podkladu suchým podsypem, XPS deskami a dřevovláknitou deskou.

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×