Nový Ski servis v obci Pstruží postavila ve velmi krátké době firma RD Rýmařov

13.03.2014
Na stěnách a podlahách jsou použity sádrovláknité desky fermacell

V říjnu 2012 započala výstavba dlouho očekávaného lyžařského areálu Plešivec v Krušných horách. Areál vznikl na „zelené louce“ a jeho první návštěvníky přivítal investor a provozovatel, firma HR Agency s.r.o., v prosinci roku 2013. Od listopadu do prosince loňského roku se na výstavbě podílela i společnost RD Rýmařov, která v obci Pstruží u Merklína (okres Karlovy Vary) postavila nový Ski servis.

Výstavba lyžařského areálu Plešivec představovala ojedinělý projekt v Evropě budovaného lyžařského areálu a celá výstavba byla rozdělena do tří etap. První etapu pro investora dodávalo sdružení Strabag a.s. – Leitner Group, které vyhrálo výběrové řízení.

První etapa zahrnovala stavbu tří lanových drah, sjezdových tratí se zasněžováním, čerpací stanice a chladících věží, osvětlení sjezdovek, vybudování parkovišť v obci Pstruží, sociálního zařízení, odbavovacího a informačního systému. V rámci druhé etapy se stavěly další sjezdové tratě, vybudoval se lyžařský a dětský park včetně pohyblivých chodníků a vleků. V katastru obce Pstruží vyrostla další parkoviště a zázemí s půjčovnou a profesionálním servisem lyží a snowboardů. Obě etapy byly dokončeny v prosinci 2013. Třetí, poslední etapa bude dokončena v průběhu léta 2014. Nový Skiareál Plešivec je nejmladším a jedním z nejhezčích skiareálů v ČR. Návštěvníkům díky moderním technologiím nabízí umělé zasněžování, rychlé a komfortní lanovky, přes 10km sjezdovek, skiservis, lyžařskou školu a dobrá občerstvení po celém areálu.

Nový Ski servis od RD Rýmařov leží na úpatí vrchu Plešivec v nadmořské výšce 708 m n.m. a jeho autorem je Ing.arch. Břetislav Kubíček a projektant Michal Jung z Karlových Varů. Stavba se zastavěnou plochou 370 m2 byla postavena v průběhu listopadu a prosince 2013 za 12 mil. Kč a novému lyžařskému areálu slouží jako servis, půjčovna a zázemí pro ski školu. Součástí objektu je pokladna a toalety pro návštěvnickou veřejnost. Z pohledu použitých stavebních materiálů představuje budova kombinaci betonové spodní stavby, ocelového skeletu a dřeva. Střecha ski servisu je pultová s minimálním sklonem a přesahy na všech stranách. Stavba s jedním nadzemním podlažím je dispozičně členěna na tři části:

  1. prostor ski servisu, který funguje jako velkoprostorová hala s jednotlivými odděleními, jedinou uzavřenou částí je servisní dílna, za kterou se nachází místnosti technického zázemí budovy,
  2. prostor pokladen a zázemí zaměstnanců, přístupný přes ski servis,
  3. prostor toalet pro návštěvníky včetně WC pro invalidy

Objekt je bezbariérový a umožňuje uvnitř pohyb osob ZTP bez jakýchkoliv omezení. Sádrovláknité materiály fermacell jsou v novém Ski servisu použity na podlahách i stěnách objektu.

Struktura podlahy:

- podlahová krytina - linoleová podlaha Forbo nebo koberec (v prodejně)~5 mm
- sádrovláknitá deska Fermacell Powerpanel H2O12,5 mm
- sádrovláknitý podlahový prvek Fermacell 2E2225 mm
- vyrovnávací podsyp Fermacell20 mm
- podlahový polystyren (EPS DEO 200kPa)100 mm
- ŽB deska
vyztuženo kari sítí Q335 při spodním i horním povrchu s krytím 35 mm
160 mm
- geotextilie
- izolace 2 × SBS modifikovaný pás8 mm
- podkl. bet. mazanina C16/20 (XC1)50 mm
- PE - fólie
- plošně hutněný podsyp - dle statického výpočtu hutněný300 mm

Kombinace podlahových prvků Fermacell 2E 22 a 15 mm cementovláknité desky fermacell Powerpanel H2O byla zvolena pro vysokou odolnost cementovláknitých desek fermacell proti vlhkosti - vodě a sněhu na podlaze skiservisu se jednoduše není možné vyhnout. Pro odvedení vody jsou v podlaze umístěny čtyři odtokové systémy fermacell Powerpanel TE o rozměru 1000 x 1000 mm.

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×