fermacell® Firepanel A1 - Nová dimenze v požární ochraně

Protipožární desky fermacell® Firepanel A1 jsou složeny převážně ze sádry a papírových vláken, která se získávají recyklací papíru. Ještě lepší protipožární vlastnosti materiálu a stavebního prvku jsou zaručeny upravenou recepturou výroby přidáním nehořlavých vláken.
Přírodní suroviny se smíchají a po přidání vody – bez dalších pojiv – se za vysokého tlaku lisují do stabilních desek, vysuší, naimpregnují prostředkem odpuzujícím vodu a nařežou na požadovaný formát.
Sádra reaguje s vodou, pronikne dovnitř a obalí vlákna. To zajistí vysokou pevnost a nehořlavost – nejvyšší třídu reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1 A1.
Díky svému složení je Fermacell Firepanel A1 protipožární a stavební deskou a zároveň je vhodný do vlhkého prostředí.
Splňuje všechny známé vlastnosti sádrovláknitých desek ovšem ještě s vylepšenými požárně-technickými parametry materiálu i stavebního prvku.

Bezpečné, otestované a ekonomické řešení

Fermacell Firepanel A1 nabízí suché výstavbě všechny známe vlastnosti sádrovláknitých desek fermacell. Používají se především ve vnitřní výstavbě s vysokými požadavky na požárně technické parametry materiálu i stavebního prvku.
 

Příklady použití
  • Lehké příčky s kovovou spodní konstrukcí
  • Předsazené a šachtové stěny
  • Podhledy
https://www.fermacell.at/getmedia/81ace140-bbaf-49a2-a353-54fb8345b285/Firepanel_A1.jpg.aspx

 
https://www.fermacell.at/getmedia/b9ce5cb4-0c20-4c20-8a45-3d537e6f9114/AESTUVER_Tunnel.jpg.aspx

AESTUVER® - speciální požární ochrana

Pro projekty s obzvláště vysokými požadavky na požární ochranu (až 240 minut) nabízí skupina James Hardie speciální protipožární výrobky AESTUVER®. Protipožární desky vyztužené cementem a skelnými vlákny se obecně používají při ochraně ocelových konstrukcí, tunelech, průmyslových a OEM aplikacích. Dále pak nalézají uplatnění jako:

  • Protipožární opláštění stěn a stropů
  • Protipožární řešení ventilace a odvodu kouře
  • Protipožární kabelové kanály
  • Řešení pro speciální konstrukce

 

Prospekty a technické informace ke stažení

Protipožární opláštění sloupů deskou fermacell Firepanel A1

Protipožární opláštění nosníků deskou fermacell Firepanel A1

Požární pásy AESTUVER

×

Fermacell® nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

Nové enviromentální prohlášení o produktech fermacell®

Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukládají CO2. Institut Bauen und Umwelt e.V. potvrdil nyní svým certifikátem EPD společnosti James Hardie Europe GmbH, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® mají negativní emise CO2 a splňují tak nejvyšší standardy pro udržitelnou výstavbu.
Více informací
×