Vysoké stěny fermacell jako požární předěly v novém zázemí Ford v Uherském Hradišti

10.05.2018

Hranice katastrů Uherského Hradiště a Kunovic se bez nadsázky mění v motoristické centrum. K autosalonům značek Opel, Citroën a Suzuki přibude už letos nové zázemí pro prodejce značky Ford. Ten se v průběhu jara 2018 stěhuje do bývalého areálu zaniklého ČSAO, ve kterém vzniká velký multifunkční areál s pestrou nabídkou služeb. Na jeho podobě se podílely i požárně odolné vysoké stěny se spodními ocelovými konstrukcemi Lindab a 15 mm sádrovláknitými deskami fermacell. Jejich řešení vychází z publikace „Fermacell – navrhování vysokých stěn“.

Nový areál o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních splní ta nejpřísnější měřítka značky – a to jak z hlediska výstavní plochy, která bude mít rozlohu 800 metrů čtverečních, tak prodejních standardů pro Ford Store, Transit centrum a Vignale. Samozřejmostí bude i servisní zázemí včetně certifikované karosárny a lakovny.

Systémy vnitřních nenosných stěn / příček, montované ze sádrovláknitých a cementovláknitých desek fermacell, jsou efektivním řešením i pro použití jako vysoké požárně odolné stěny. Podle typu použité konstrukce lze dosáhnout požární odolnost EI 30 až EI 120 a to u stěn s výškou až 16 m. Fermacell je v současnosti jediným dodavatelem deskových materiálů na bázi sádry, který problematiku vysokých stěn s požární odolností řeší v souladu s evropskými normami.

Pro dispoziční úpravy původních prostor realizovalo středisko realizace staveb rodinné firmy KODRLA s.r.o. stěny, tvořené spodní ocelovou konstrukcí Lindab a sádrovláknitými deskami fermacell o tloušťce 15 mm. Jako stojky byly použity tenkostěnné ocelové C pozinkované profily rozměrové řady C 200 a tloušťce 2,0 mm o délce 10 metrů, jako vodící profily Lindab U4 200/2,0 o délce 5 metrů. Investorem byla společnost Autospol Car Uherské Hradiště s.r.o..

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×