Úspěch hned čtyř dřevostaveb s materiály fermacell v anketě TOP DOMY 2015

20.03.2015

V úterý 17. března 2015 byly zveřejněny výsledky ankety TOP DOMY 2015 a mezi oceněnými rodinnými domy byly čtyři, na jejichž stěnách, stropech či podlahách lze najít sádrovláknité materiály fermacell.

TOP DŮM 2015 je v kategorii domů s podlahovou plochou nad 180 m² podle veřejnosti rodinný dům Jubileum 216 od firmy Atrium s.r.o. Diplom si na slavnostním ceremoniálu převzal obchodní ředitel společnosti Atrium Vlastimil Makovec. Rodinný dům realizovaný podle návrhu Ing. arch. Simony Brezovanové je vybavený nejmodernějšími technologiemi, které dávají domu novou nadčasovou dimenzi, jako např. tepelné čerpadlo, inteligentní elektroinstalace nebo solární panely. Dvougenerační dům je realizován v difuzně otevřeném konstrukčním systému DifuTech IZO PASIV a sádrovláknité a cementovláknité desky fermacell jsou na domě použity v konstrukci obvodových stěn i stropů.

Napříč všemi velikostními kategoriemi pak porota vybrala domy, poctěné speciálními tituly:

  • Rodinný dům v pasivním energetickém standardu
  • Mimořádně dostupný dům
  • Tradice českých stavenišť
  • Dřevostavba
  • Budoucnost rodinných domů
  • Luxusní bydlení

Titul Dřevostavba ankety TOP DOMY si odnesl atypický rodinný dům od MS Haus s.r.o., diplom si převzal jednatel společnosti ing. Jan Moravec. Stavba tohoto rodinného domu o dispozici 3+kk + hobby + garáž vychází z individuálního požadavku klienta na moderní rodinný dům s maximální úsporou finančních prostředků, vynaložených na provoz domu.

Oceněním Mimořádně dostupný dům se mezi zájemci o nové a cenově dostupné bydlení může pyšnit dům Kubis 77 od RD Rýmařov s.r.o. Gratulace za firmu přebíral Tomáš Červený. KUBIS 77 je novinkou v nabídce společnosti RD Rýmařov a jako správná novinka v sobě soustředí všechny přednosti, které rýmařovské domy zdobí. Pod sedlovou i pultovou střechou je ve dvou podlažích umístěná bytová jednotka, dispozičně řešená jako 4+kk. Ke standardnímu vybavení domu patří mimo jiné tepelné čerpadlo a řízené větrání s rekuperací.

Diplom a titul Budoucnost rodinných domů patří nejklasičtějšímu modelu společnosti Freedomky s.r.o. – domu Freedomek M. Krásnému, čistému a komfortnímu bydlení pro život ve dvojici. Základním plošným konstrukčním materiálem i tohoto Freedomku jsou sádrovláknité desky fermacell a fermacell Vapor.

Anketu pořádal časopis DŮM&ZAHRADA a jeho vydavatel, společnost Astrosat Media, s. r. o. a letošní ročník byl již 13. v pořadí. V odborné porotě byly:

×

Fermacell® nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

Nové enviromentální prohlášení o produktech fermacell®

Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukládají CO2. Institut Bauen und Umwelt e.V. potvrdil nyní svým certifikátem EPD společnosti James Hardie Europe GmbH, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® mají negativní emise CO2 a splňují tak nejvyšší standardy pro udržitelnou výstavbu.
Více informací
×