Speciální suché podlahové prvky pro systémy podlahového vytápění

Speciální suché podlahové prvky pro systémy podlahového vytápění

22.11.2022
 

Tepelná čerpadla jsou stále oblíbenější. V nových budovách jsou nyní nejčastěji instalovaným typem topného systému. Z dostupných informací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR vyplývá, že od roku 2010 do roku 2021 bylo na český trh dodáno cca 168 tisíc tepelných čerpadel, přičemž 30 tisíc tepelných čerpadel bylo dodáno v roce 2021. Německý Spolkový statistický úřad uvádí, že v loňském roce byla tepelná čerpadla poprvé instalována v každé druhé německé novostavbě. A také majitelé stávajících budov u nás i v Německu stále častěji přechází na moderní technologie. Protože však tepelná čerpadla pracují nejlépe kvůli nízkým teplotám průtoku v systémech s podlahovým vytápěním, často to vyžaduje další rekonstrukční opatření. V řadě případů jsou klasické radiátory nahrazovány podlahovým vytápěním.

 

Se speciálními podlahovými prvky fermacell® Therm25 od společnosti James Hardie lze přestavbu na podlahové vytápění dosáhnout s relativně malým úsilím. Systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 se skládá ze sádrovláknité desky fermacell® o tloušťce 25 mm. Horní strana je opatřena speciálním frézováním s koncovými oblouky pro pokládku trubek podlahového vytápění. Pro speciální půdorysy nebo dveřní otvory je k dispozici také pukový prvek fermacell® Therm25. Systém je doplněn o další 10 mm silnou sádrovláknitou deskou fermacell®, která se lepí a šroubuje nebo sponkuje jako další vrstva (záklop) na prvky podlahového vytápění fermacell® Therm25. Nízká montážní výška pouhých 35 mm předurčuje systém pro rekonstrukce a modernizace, kde je často důležitý každý centimetr výšky místnosti. Tomu napomáhá i relativně nízká hmotnost, takže ani u starých dřevěných trámových stropů obvykle nedochází ke statickým problémům.

 

Rychlé a snadné zpracování, stejně jako skutečnost, že po podlahových prvcích fermacell® Therm25 lze chodit a používat je, jsou výhodami, které jsou snadno akceptovatelné i v novostavbách. Vždyť při instalaci běžných podlahových topných systémů se staveniště kvůli dlouhé době schnutí obvykle na několik týdnů zastaví. Naproti tomu po podlahových prvcích fermacell® Therm25 lze chodit již po 24 hodinách. Následná řemesla mohou ihned pokračovat v práci, což dovoluje investorům nové či rekonstruované místnosti rychle využívat. Podlahové prvky fermacell® Therm25 jsou vhodné pod elastické podlahové krytiny, jako jsou lamináty, koberce nebo PVC, stejně jako pod keramickou dlažbu nebo parkety či jiné druhy dřevěné krytiny.
 

Foto: James Hardie Europe GmbH
 

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×