Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Školy a školky ze dřeva a fermacellu staví i společnost Pila Martinice

Školy a školky ze dřeva a fermacellu® staví i společnost Pila Martinice

25.08.2021
 
V Průhonicích realizovala firma přístavbu ZŠ a MŠ, v obci Březová – Oleško postavila novou školku, v Ústí nad Labem stavěla zajímavou stavbu pro místní zájmové sdružení EKO-CENTRUM Pidi Midi. 
 
Obvodové panely průhonické přístavby ZŠ a MŠ jsou realizovány s certifikovaných difuzně otevřených panelů MARTINICE GROUP, stejně tak i příčky. Stropní konstrukce byla z důvodu statiky provedena z masivních lepených BSH hranolů, které byly následně dokompletovány přímo na stavbě. Opláštění stěn je provedeno deskami fermacell®, které byly použity pro své výborné vlastnosti z hlediska statiky a požární odolnosti. Stavba mateřské školy v obci Březová – Oleško s kapacitou 48 dětí byla navržena s obvodovým panelem s jednostranným vnitřním opláštěním deskami fermacell® Vapor. Difuzně otevřenou konstrukci má také dvoupodlažní stavba pro ústecké EKO-CENTRUM Pidi Midi z.s., kde byly kompletně použity vlastní obvodové (obvodový panel Difu ECO ENERGO), příčkové a stropní panely MARTINICE GROUP. Difuzně otevřený je také střešní plášť s parobrzdou místo parotěsné fólie. Při stavbě byla vyžadována konstrukce s požární odolností DP2, což bylo díky využití desek fermacell® splněno.
 
V Martinicích přetváří dřevo do celé řady produktů a staveb
Společnost Pila Martinice s.r.o. působí na trhu od roku 1997. Orientace její produkce byla vždy na stavební řezivo a dodávky krovů, od roku 2008 přibylo do portfolia společnosti přesné obrábění dřevěných prvků pro stavební účely. Od roku 2010 se firma zabývá dodávkami montovaných rodinných domů, víceúčelových hal a dalších staveb. Mezi jejími referencemi najdeme kromě rodinných domů i mateřské školy, roubenky, stáje, jízdárny, veřejné stavby nebo sklady. Firma disponuje vlastním moderním výrobním areálem a zázemím pro zpracování dřeva a jednotlivých konstrukcí a výrobně je plně soběstačná. Výroba panelů, vazníků, krovů a dalších výrobků probíhá v halách, v nichž se pracuje s těmi nejmodernějšími technologickými zařízeními. Martinice Group vyrábí TOP systém difuzně otevřené konstrukce obvodových panelů, všechny konstrukce obálky domu jsou ve zdejším provedení difuzně otevřené. Při výrobě a výstavbě používá ucelené certifikované systémy předních výrobců stavebních hmot a materiálů, mezi které patří samozřejmě i fermacell®. Velký důraz také klade na použití materiálů, které jsou ekologicky šetrné k přírodě.
Investoři oceňují zaručenou vzduchotěsnost obálky domu, deklarovanou Blower door testem, samozřejmostí je i garance pevné ceny díla po celou výstavbu.
 
Školky, byty, domovy s pečovatelskou službou a další objekty lze dnes díky moderním stavebním materiálům jako je fermacell® postavit kvalitně a velmi rychle
Postavit stavbu, která je financována z vlastních zdrojů obce nebo neziskové organizace, doplněných velmi často o dotační prostředky z evropských fondů, neprobíhá v období přípravy vždy podle navrženého harmonogramu. O to víc pak vedení každé organizace ocení rychlost a solidnost dodavatele, který objekt úspěšně dokončí a předá zcela v souladu se schválenou smlouvou. Pila Martince, podobně jako řada jiných tuzemských dodavatelů dřevostaveb, modulárních objektů či hybridních stavebních konstrukcí to dokáže i díky tomu, že pracuje s certifikovanými konstrukcemi se sádrovláknitými a cementovláknitými deskami fermacell°.
 
Klíčovou přednosti každé mateřské školy nebo jiné veřejné stavby na bázi dřeva s materiály fermacell° je velmi krátká doba výstavby a rychlost užívání, kterou tradiční metody výstavby nejsou schopny garantovat.  Ale oceňované jsou i další parametry jako jsou například vynikající akustické vlastností a vysoká požární odolnost. Při použití fermacellu® není problém ani v odolnosti stěn proti měkkým a tvrdým rázům. Samostatnou kapitolou je extrémně nízká energetická náročnost moderních dřevostaveb a systémová certifikace kvality.

stavba pro EKO-CENTRUM v Ústí nad Labem

stavba pro EKO-CENTRUM v Ústí nad Labem

 
Přístavba ZŠ a MŠ v Průhonicích

Přístavba ZŠ a MŠ v Průhonicích

Přístavba ZŠ a MŠ v Průhonicích

Přístavba ZŠ a MŠ v Průhonicích

 
Nová školka v obci Březová – Oleško

Nová školka v obci Březová – Oleško

Schéma difúzně otevřené obvodové stěny

Schéma difúzně otevřené obvodové stěny


 
×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×