Školky, školy a seniorhausy od fimy NEMA bodují kvalitou a rychlosti

Školky, školy a seniorhausy od fimy NEMA bodují kvalitou a rychlosti

28.07.2021
 
Školy, školky, tělocvičny, bydlení pro seniory a další typy občanské výstavby na bázi dřevostaveb už dávno nejsou na našem trhu výjimkou. Naopak, dřevostavbu volí zástupci samosprávy čím dál častěji. Potvrzují to i realizace jihočeského výrobce dřevěných konstrukcí, krovů a vazníků, společnosti NEMA, spol. s r.o. z Olešnice.
 
V Olešnici, obci nedaleko Trhových Svinů na Českobudějovicku chtěli zastupitelé před několika lety zrekonstruovat starou budovu, ale nakonec se rozhodli pro stavbu úplně nové mateřské školy. Obci se podařilo získat evropské dotace a za pochodu upravila projekt a navýšila kapacitu školky. Tu k plné spokojenosti realizovala místní firma NEMA. Během necelého půl roku došlo k demolici stávající staré školky a také části oplocení. Následně byla vybudována novostavba v podobě dřevostavby, dále pak napojení této stavby na inženýrské sítě a také úpravu okolní zahrady a hracího koutu pro děti. „Celá akce, včetně demolice i kolaudace, byla hotova za pět a půl měsíce. Začali jsme v březnu 2017 a klepali jsme se, aby děti na začátku září měly kam jít, zvlášť, když už původní mateřská škola byla zbořena a my o prázdninách finišovali s novou. Ale povedlo se, zejména díky dodavatelské firmě NEMA,“ řekl o výstavbě starosta obce. Dřevostavba byla podle jeho slov zvolena z mnoha důvodů, ty nejpodstatnější byly rychlost, dodržení rozpočtu, ekologie, čistota staveniště a podpora lokální ekonomiky – obci stavěla školku místní firma.
 
Stejné zkušenosti a důvody mají i další zástupci měst a obcí, které občanské stavby na bázi montovaných dřevostaveb realizovaly. V Mirovicích například stavěla firma NEMA novostavbu mateřské školky se čtyřmi třídami a kapacitou 96 dětí, která byla navržena jako jednopodlažní dřevostavba s difúzně otevřenou konstrukcí. Starosta Mirovic opět ocenil přesnost a rychlost výstavby, uvítal i nízkou energetickou náročnost nové školky. „Nechtěl jsem řešit zedníky a jejich “neřešení” pár centimetrů – výroba, která mi byla představena včetně montáže dřevostaveb je vždy na milimetry přesná. Nemám rád dohadování se s lidmi a reklamace, u dřevostaveb jsem si byl vcelku jistý, že nebudu muset nikomu vysvětlovat, že ta zeď nesmí “utíkat” o 5 centimetrů.“ vysvětlil jeden z důvodu zdejší pan starosta.
 
V Horních Stropnicích pak díky firmě NEMA vyrostl v průběhu pouhých sedmi měsíců patrový seniorhaus s 12 bytovými jednotkami. Zdejší starosta i tady kvitoval rychlost výstavby a nízké náklady na energie (cca 40 000 kč za rok), dodržení rozpočtu a ekologii objektu. 
 
Ve všech uvedených objektech jsou pro opláštění konstrukcí použity sádrovláknité desky fermacell®. Přednosti těchto materiálů se v posledních letech čím dál víc uplatňují právě na projektech mateřských a základních škol, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Investoři i zpracovatelé oceňují prvotřídní požární bezpečnost, akustiku, statiku, zdravé bydlení, široký sortiment a tradici značky fermacell®. Materiály fermacell® prokázaly své kvality i při realizaci vysokých požárně odolných příček s dobrou akustikou u půdní vestavby Základní školy Karla Čapka v Praze.
 
Dipl.-ing. Jaroslav Benák (FH) Jaroslav Benák, vedoucí technického oddělení James Hardie Europe, která desky fermacell® dodává, k tomu uvedl: „Vedení obcí či měst vždy oceňuje rychlost a kvalitu předání hotového objektu v ceně a termínu, stanovených ve schválené smlouvě. Zdárnému průběhu pomáhá i skutečnost, že základem jsou certifikované konstrukce se sádrovláknitými a cementovláknitými deskami fermacell®. Klíčovou přednosti občanských staveb na bázi dřeva s materiály fermacell® je totiž kromě rychlosti výstavby i vysoká požární odolnost a vynikající akustické vlastnosti. Při použití fermacellu® navíc není problém ani v odolnosti stěn proti měkkým a tvrdým rázům, tak častým právě u škol a školek.“
Školky, školy a seniorhausy od fimy NEMA bodují kvalitou a rychlosti
Školky, školy a seniorhausy od fimy NEMA bodují kvalitou a rychlosti
 
Školky, školy a seniorhausy od fimy NEMA bodují kvalitou a rychlosti
Školky, školy a seniorhausy od fimy NEMA bodují kvalitou a rychlosti

 
×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×