Rockwool Silent Box se stěnovými a stropními obklady z desek fermacell nabídne ticho na festivalu Colours of Ostrava

12.06.2016
administrativní budova Křinec

Deset minut ticha v centru hudby. Na multižánrovém festivalu Colours of Ostrava, který proběhne 14. – 17. července, se představí poprvé tichá zóna Rockwool Silent Box. Tento unikátní prostor bude sloužit návštěvníkům pro krátkodobé oddechnutí za komfortních zvukových podmínek. Akustický box izolovaný kamennou vlnou a stěnami a stropy, realizovanými ze sádrovláknitých desek fermacell, nepropustí zhruba 50 % zvuků z vnějšího prostředí.

Rockwool Silent Box se stěnovými a stropními obklady zdesek  fermacell nabídne ticho na festivalu Colours of Ostrava
Rockwool Silent Box se stěnovými a stropními obklady zdesek  fermacell nabídne ticho na festivalu Colours of Ostrava
Rockwool Silent Box se stěnovými a stropními obklady zdesek  fermacell nabídne ticho na festivalu Colours of Ostrava

Téměř sedmitunový Rockwool Silent Box nabídne návštěvníkům festivalu, kteří si chtějí na chvíli odpočinout v tichém prostředí, v klidu si zatelefonovat, dobít si mobil nebo tablet, 10 m² vnitřních prostor. Do téměř zvukotěsné místnosti se tak najednou vejde 4 až 6 lidí. Vzhledem k vnější očekávané hladině zvuku přibližně 100 dB by měla být uvnitř Rockwool Silent Boxu díky použitým materiálům a konstrukčnímu řešení boxu snížena hladina zvuku na velmi příjemných 40 až 45 dB. Šanci proniknout dovnitř boxu bude mít jen malá část nízkých tónů, např. dunění a podobné efekty, ale i ty kamenná vlna v kombinaci s deskami fermacell utlumí.

Společnost Fermacell, partner projektu, dodala na stavbu boxu stěnové a stropní desky fermacell. Stěny boxu tvoří montovaná stěna Fermacell 1S41 s izolacemi ROCKWOOL. Uprostřed jedné krátké stěny jsou akustické dveře s malým prosklením, které umožňuje nahlížení. Montované stěny fermacell 1S41 se používají pro nenosné konstrukce stěn spožární odolností a plní vysoké požadavky na útlum zvuku. Konstrukce jsou standardně oboustranně opláštěné dvěma vrstvami sádrovláknitých desek fermacell o tloušťce 12,5 a 15 mm. Na Rockwool Silent Boxu pak byla ze strany fasády použita další deska – cementovláknitá deska fermacell Powerpanel H2O tl. 12,5 mm, na kterou se nanesl fasádní nátěr.

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×