Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Rezidence Hradební: rčení „jedna deska na všechno“ tady pro fermacell platí na 100 %

28.09.2020
V kompletně rekonstruované devítipodlažní budově v Ústí nad Labem, kde po přestavbě vznikly administrativní prostory a téměř sedm desítek nájemní bytů, byly všechny dělící konstrukce provedeny ze sádrovláknitých desek fermacellTM tloušťky 12,5 mm. Že je fermacellTM „jedna deska na všechno“, se tady potvrdilo v plném rozsahu. Všechny požadavky na akustiku, protipožární řešení nebo zavěšení břemen byly vyřešeny jen pomocí tří jednoduchých konstrukcí.
 
Příčky v rámci bytů jsou jednovrstvě opláštěnou skladbou typu 1S11, mezibytové příčky jsou opláštěné dvouvrstvě 1S31 (v bezpečnostním provedení RC3) a u předstěn je využita konstrukce 3S12.
Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100 %25

 

Historie budovy …
Budova bývalých Pozemních staveb byla postavena ve slohu nový brutalismus a vyrostla v letech 1974 – 1977. Autory projektu byli architekti Bergr, Hejduk a Drtikol. Objekt sloužil jako administrativní budova. Fasáda budovy byla kompletně provedena z pohledového betonu, litého do trapézových plechů – to dodalo fasádě charakteristický vzhled.
 
… a její současnost
V roce 2019 se investorská společnost DE Tower s.r.o. z Ústí nad Labem pustila do rozsáhlé rekonstrukce, při které spolupracovala s renomovanou projekční kanceláří Projekty CZ v čele s architektem Zdeňkem Šťastným. Vzhledem k tomu, že tato budova byla postavena v době naprosto jiných stavebních standardů, musel investor spolu s projektanty přistoupit ke kompletní rekonstrukci. Z celé budovy zbyl prakticky pouze základní betonový skelet a všechny příčky, inženýrské sítě atd. jsou nové. Při rekonstrukci přihlíželi k současným trendům a požadavkům na moderní bydlení. Cílen bylo propojit moderní technologie, ekologický přístup a omezit energetickou náročnost celé stavby při jejím provozu.
 
Původně se měl zachovat „surový“ vzhled litého betonu, ale s ohledem na velmi špatné izolační vlastnosti této fasády musel investor přistoupit k celkovému zateplení budovy. Vzhled budovy měl být zajímavý, ale zároveň neprovokující. V rámci rekonstrukce vnějšího pláště budovy byla kompletně vyměněna i všechna okna. Díky tomu nyní celá budova splňuje ty nejvyšší energetické nároky. Touto rekonstrukcí došlo k posunu původní energetické třídy G (mimořádně nehospodárná) do třídy B (velmi úsporná).
 
Rekonstrukce byla dokončena na podzim roku 2020 a výsledek stojí zato
V části přízemí a v prvních dvou nadzemních patrech bude administrativní část budovy, kde vznikne ‚eventový‘ prostor až pro 150 lidí, open kancelářský prostor a sdílené samostatné kanceláře. Ve 4. až 9. NP vzniklo 66 bytů různých dispozic i velikostí (1+kk, 2+kk, 3+kk i 4+kk). Všechny byty mají možnost parkovacího místa a ke každému bytu je k dispozici prostorná sklepní kóje. Parkování je zajištěno na venkovních nebo podzemních stáních. Byty v horních patrech budovy nabízejí nádherné výhledy na ústecké dominanty – Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Mariánskou skálu, Mariánský most, Větruši a údolí řeky Labe. Byty jsou určeny výhradně k pronájmu, protože investor tomuto typu bydlení věří, a vidí v něm budoucnost.
 
Sádrovláknité materiály fermacell na všech stěnách a předstěnách
Příčky 1S11 jsou dnes už klasikou, zajímavé je však použití dvouvrstvého opláštění 1S31 v bezpečnostním provedení RC3. Požadavek na vyšší třídu bezpečnosti není u mezibytových příček výjimečný, naopak. FermacellTM měl však do jara loňského roku v podobném případě řešení s bezpečnostními stěnami fermacell, které měly bez plechové výztuže pouze třídu bezpečnosti RC2. Řada investorů však vyžadovala u svých projektů bezpečnostní stěny s třídou RC 3. V takových případech nabízel fermacellTM sádrovláknité stěny, vyztužené jednou či dvěma vrstvami plechu. Toto řešení nebylo ideální, komplikovalo realizaci příček a bránilo většímu uplatnění systémů fermacellTM u projektů, kde byla vyžadována vyšší třída, tedy RC 3. Od dubna 2019 je tento handicap minulostí a pro sádrovláknité bezpečnostní stěny fermacellTM se tak otevřel zcela nový trh.
 
Bezpečnostní stěny fermacell RC 2 a RC 3 nabízí i u Rezidence Hradební všechny přednosti sádrovláknitých materiálů fermacellTM
Zákazník v nich získal certifikovaný produkt s výbornou akustikou, vysokou protipožární odolností a minimální tloušťkou, která šetří místo.  U bezpečnostní příčky fermacell s třídou RC 3 už navíc nebylo nutné do konstrukce vkládat jednu či dvě vrstvy plechu.
 
Montovaná bezpečnostní stěna fermacell 1S31 s třídou bezpečnosti RC 3 je nenosná bezpečnostní příčka, samostatně stojící, s ocelovou spodní konstrukcí a opláštěním čtyřmi sádrovláknitými deskami fermacell 12,5 mm. Konstrukci tvoří z obou stran dvě a dvě sádrovláknité desky fermacell o tl. 12,5 mm, každá z dvojic je slepená podlahovým lepidlem fermacell (rozteč lepení po 312,5 mm). Mezi deskami je nosná konstrukce z ocelových pozinkovaných CW profilů šířky 50 mm (rozteč 625 mm) a vrstva izolace.
 
 
Název projektu: Rezidence Hradební
Datum realizace: 2019-2020
Investor: DE Tower s.r.o.
Projektant: Projekty CZ, architekt Zdeněk Šťastný
Realizace stavby: DAMA NET s.r.o.

Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100 procent

Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100 procent

Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100 procent
Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100 procent

 

Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100 procent
Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100

 

Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100pro

 

Rezidence Hradební - rčení jedna deska na všechno tady pro fermacell platí na 100 %25

  
×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×