Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Revoluční publikace Fermacell Navrhování a provádění dřevostaveb bude mít premiéru na veletrhu Dřevostavby 2014

27.01.2014

Výsledek dlouholeté práce, znalostí a praktických zkušeností širokého expertního týmu společnosti Fermacell představuje na téměř 140 stranách zcela nová publikace „Fermacell Navrhování a provádění dřevostaveb“. Publikace byla dokončena v závěru ledna 2014 a v elektronické verzi ve formátu PDF bude ve své premiéře představena na veletrhu Dřevostavby 2014, který se uskuteční od 6. do 9. února 2014 na výstavišti v Praze-Holešovicích.

V samostatných kapitolách první části s podtitulem „Navrhování“ jsou podrobně představeny pokyny a požadavky pro navrhování dřevostaveb v České republice, jejich statika a stabilita, požární bezpečnost, ochrana proti hluku, tepelná ochrana a ochrana proti vlhkosti. Nechybí příklady konstrukčních řešení pro rodinné nebo bytové domy, která přinášejí řešení popsaných legislativních požadavků na dřevostavby. Druhá část „Provádění“ popisuje zpracování a podmínky na staveništi, upevnění, techniky spárování, montáž stěnových panelů, detaily připojení a vnější opláštění deskami fermacell a Powerpanel HD. Součástí publikace jsou technická data, příklady řezů a rozsáhlá tabulková a grafická část. „Jsem přesvědčen, že nová publikace Fermacell díky rozsahu a hloubce znalostí moderních dřevostaveb výrazně přispěje ke zvyšování konkurenceschopnosti těch výrobců a zhotovitelů dřevostaveb, kteří sádrovláknité a cementovláknité materiály fermacell ve svých objektech používají. Ostatní projektanti, architekti a provádějící firmy mohou z materiálu načerpat nové znalosti k dřevostavbám.“ uvedl Dipl.-Ing.(FH) Jaroslav Benák, vedoucí technického oddělení Fermacell GmbH, o.s. Praha, který zodpovídal za přípravu nové publikace.

Rozsáhlou míru angažovanosti značky Fermacell ve dřevozpracujícím průmyslu potvrzuje i role společnosti Fermacell jako generálního partnera Asociace dodavatelů montovaných domů v roce 2014 či spolupráce s Moravskoslezským dřevařským klastrem (MSDK) a našim největším výrobcem dřevostaveb, RD Rýmařov. Jedním z výsledků podpory činnosti MSDK je i objekt Výzkumného inovačního centra MSDK, kde se uplatnily materiály fermacell a které kromě jiného umožňuje testování a ověřování fyzikálních veličin a parametrů uvnitř konstrukce a vnitřního prostředí v místnostech.

Expozici Fermacell č. PK 11 najdete v Průmyslovém paláci – tým Fermacell se těší na vaši návštěvu!

×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×