Pracovní konference evropského projektu MORE – CONNECT se uskuteční v Rýmařově ve dnech 19.-20. června

12.06.2017

Dvoudenní konference projektu Evropské unie MORE-CONNECT bude pro tuzemské firmy a instituce příležitostí seznámit se sprojektem, jehož cílem je navrhnout velkoplošnou výrobu zateplovacích panelů, realizovaných z obnovitelných zdrojů, snadných na výrobu a montáž a schopných přizpůsobit se různým typům stávající výstavby. Scementovláknitými deskami Fermacell Powerpanel H2O se do projektu chce zapojit i společnost Fermacell.

Rýmařovská konference bude projednávat naplňování závazků projektu a projednávat zavedení a výsledky pilotních projektů. Cílem projektu MORE – CONNECT je vypracovat návrh na montované multifunkční díly, které se jednoduše přizpůsobí potřebám zákazníka, zaručí rychlou renovaci, a to vše za dostupnou cenu. Na lince pro dřevostavby RD Rýmařov se takovéto díly vyvíjí a firma má také zaručit rekonstrukce nejen v České Republice ale i ve státech EU.

Zkušenost ze stavebního průmyslu po celém světě ukazuje, že dřevo je oproti jiným stavebním materiálům šetrnější k životnímu prostředí. Užíváním udržitelně pěstovaného dřeva by stavební průmysl snížil globální emise uhlíku až o 31 %.

V projektu jsou vČeské republice zapojeny RD Rýmařov a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT spolu s dalšími podniky a univerzitami ze šesti zemí EU. Jedním zdůvodů mezinárodního přesahu je potřeba zapojit do programu zástupce různých klimatických podmínek, stavebních technologií a kulturních aspektů. Nová technologie se mimo České republiky testuje na sociálním bydlení v Nizozemsku, Dánsku, Estonsku, Litvě, Portugalsku a Švýcarsku.

Stavebnictví je ve hledáčku evropské energetické politiky, protože až 40 % celkově vyrobené energie se spotřebovává v budovách. Výzkum a využití nových technologií ve stavebnictví je jednou z cest EU na snižování energetické náročnosti budov. Odhaduje se, že v 9 z 10 stávajících budov budou lidé bydlet i v roce 2050. Opatření se tak netýkají jen nové výstavby, ale i již existujících staveb, z nichž až tři čtvrtiny mají být energeticky neefektivní.

Pozvánku na konferenci můžete stahovat zde...

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×