Návrh technického řešení Therm25
Navigace
Segmenty
Suchá výstavba
Školy a školky
Administrativní budovy
Hotely
Nemocnice
Dřevostavby
Nástavby
CLT panely
Hybridní stavby
Fasádní systémy v dřevostavbách
Podlahy
Therm25™
Produkty
Sádrovláknité desky
Cementovláknité desky
Podlahové prvky
Řešení
Konstrukce
Opláštění výtahových šachet
Lepení kamene
Fermacell v exteriéru
Bezpečnostní konstrukce
Konstrukční detaily
Konstrukční listy
Ke stažení
Všechny položky ke stažení
Technické listy
Bezpečnostní listy
Prohlášení o vlastnostech
Návody na zpracování a plánování
Certifikáty a osvědčení
Profi-tipy a konstrukční detaily
Ceníky
Kontakty
Aktuality
Služby
Montážní videa
Kde nakoupíte
Fermacell Expert
Školení a semináře
Online semináře
Reference
Kup fermacell
Fermacena
Důležité odkazy
Newsletter
Dvoudenní konference projektu Evropské unie MORE-CONNECT bude pro tuzemské firmy a instituce příležitostí seznámit se sprojektem, jehož cílem je navrhnout velkoplošnou výrobu zateplovacích panelů, realizovaných z obnovitelných zdrojů, snadných na výrobu a montáž a schopných přizpůsobit se různým typům stávající výstavby. Scementovláknitými deskami Fermacell Powerpanel H2O se do projektu chce zapojit i společnost Fermacell.
Rýmařovská konference bude projednávat naplňování závazků projektu a projednávat zavedení a výsledky pilotních projektů. Cílem projektu MORE – CONNECT je vypracovat návrh na montované multifunkční díly, které se jednoduše přizpůsobí potřebám zákazníka, zaručí rychlou renovaci, a to vše za dostupnou cenu. Na lince pro dřevostavby RD Rýmařov se takovéto díly vyvíjí a firma má také zaručit rekonstrukce nejen v České Republice ale i ve státech EU.
Zkušenost ze stavebního průmyslu po celém světě ukazuje, že dřevo je oproti jiným stavebním materiálům šetrnější k životnímu prostředí. Užíváním udržitelně pěstovaného dřeva by stavební průmysl snížil globální emise uhlíku až o 31 %.
V projektu jsou vČeské republice zapojeny RD Rýmařov a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT spolu s dalšími podniky a univerzitami ze šesti zemí EU. Jedním zdůvodů mezinárodního přesahu je potřeba zapojit do programu zástupce různých klimatických podmínek, stavebních technologií a kulturních aspektů. Nová technologie se mimo České republiky testuje na sociálním bydlení v Nizozemsku, Dánsku, Estonsku, Litvě, Portugalsku a Švýcarsku.
Stavebnictví je ve hledáčku evropské energetické politiky, protože až 40 % celkově vyrobené energie se spotřebovává v budovách. Výzkum a využití nových technologií ve stavebnictví je jednou z cest EU na snižování energetické náročnosti budov. Odhaduje se, že v 9 z 10 stávajících budov budou lidé bydlet i v roce 2050. Opatření se tak netýkají jen nové výstavby, ale i již existujících staveb, z nichž až tři čtvrtiny mají být energeticky neefektivní.
Pozvánku na konferenci můžete stahovat zde...