Požární odolnost a statiku tělocvičny nového Integrovaného výjezdového centra v Třinci řeší materiály fermacell

15.08.2016

Do moderní, architektonicky výrazné budovy ve Frýdecké ulici vTřinci se vzávěru dubna přestěhovali krajští profesionální hasiči, policisté a třinečtí strážníci. Stavba Integrovaného výjezdového centra (IVC) za téměř 250 milionů korun definitivně vyřešila nevyhovující podmínky, ve kterých dosud složky Integrovaného záchranného systému (IZS) na Třinecku operovaly. Bezpečnostní složky mají v nové budově k dispozici technologické, servisní a provozní prostory a sociální zázemí. Součástí areálu je sportoviště s běžeckou dráhou a multifunkčním hřištěm a požární cvičná věž. Vinteriéru tělocvičny bylo pro zajištění požární a statické odolnosti použito cca 1000 m² sádrovláknitých desek fermacell.

Požární odolnost a statiku tělocvičny nového Integrovaného výjezdového centra vTřinci řeší materiály fermacell
Požární odolnost a statiku tělocvičny nového Integrovaného výjezdového centra vTřinci řeší materiály fermacell
Požární odolnost a statiku tělocvičny nového Integrovaného výjezdového centra vTřinci řeší materiály fermacell

Projektantem objektu byli architekti a projektanti ostravského architektonického ateliéru KOHL ARCHITEKTI s.r.o. pod vedení ing. arch. Daniela Labuzíka, generálním dodavatelem stavebních prací byla společnost PORR a.s. a dodávku sádrovláknitých desek fermacell zajišťovala firma INGENIA dřevostavby-Ing. Roman Václavík zAlbrechtic, která se již od roku 1991 specializuje na výrobu a realizaci dřevěných konstrukcí staveb pro podnikání, bydlení, sport a volný čas.

V IVC Třinec má nyní zázemí 104 příslušníků a zaměstnanců Policie ČR, 42 strážníků a zaměstnanců Městské Policie Třinec a 34 příslušníků Hasičského záchranného sboru MSK. Od dubna 2016 tady funguje Obvodní oddělení Policie ČR v Třinci, Dopravní inspektorát Třinec, 2. oddělení obecné kriminality, oddělení hospodářské kriminality a oddělení kriminalistické techniky (detašované pracoviště Třinec).

Zhlediska architektonického je stavba řešena jako třípodlažní objekt obdélníkového tvaru o stranách 152,7×28 metrů, konstrukční výška podlaží je 3,8 m. Objekt je orientován svou podélnou osou ve směru sever-jih s mírným odklonem k východu. Severní třípodlažní hmota domu je narušena samostatným kubusem příčně orientované tělocvičny. Přibližně v polovině délky budovy - v místě kanceláří vedení HZS MSK - je objekt výškově zredukován na dvě podlaží, přičemž část garáží HZS MSK je výškově realizována přes dvě podlaží. Technologické zázemí IVC v zadní – jižní části je již pouze přízemní. K hlavnímu objektu je v zadní části přistavěna požární cvičná věž.

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×