Parkety v Transylvánii aneb Fermacell podpořil projekt WoodCube v Rumunsku

06.08.2015

Projekt Wood Cube je programem podpory, kurzů a workshopů pro podlaháře i veřejnost vkostce a jeho organizátorem je společnost RENSPOL, s.r.o. z Karlových Varů. Fermacell je vrámci podpory tohoto projektu rozhodčím a mistrem výuky. Pracovníci firmy RENSPOL smateriály fermacell pracují dlouhodobě a tak se o podporu při zajištění mezinárodního sociálního projektu vRumunsku obrátili majitelé karlovarské podlahářské firmy i na Fermacell. A i díky této podpoře se rekonstrukce podlah v kulturním a společenském sále Nadace pro traumatizované děti vmalé rumunské vesnici Roades podařila.

Ve dnech 22. až 31. května letošního roku byl totiž projekt WoodCube součástí mezinárodní mise, kdy se v malé rumunské vesnici v Transylvánii realizoval vskutku jedinečná myšlenka. Pět německých učňů z různých škol parketářského řemesla, učitel a mistři řemesla z Německa a René Caran (spolumajitel firmy RENSPOL) za projekt WoodCube zČR si mimoškolní výuku zrealizovali "trochu jinak". V kulturním a společenském sále Nadace pro traumatizované děti ve vesnici Roades bylo během týdne položeno 186 m² dubových vlysů s bordurou, zbroušeno a povrchově upraveno. Cílem akce byla po profesní stránce mezinárodní výměna zkušeností a znalostí, které se teoreticky nedají naučit.

René Caran byl stýdenním pobytem a výsledky práce spokojen: „Do Rumunska jsme přiletěli už vsobotu a hned po prohlídce stavby nám bylo jasné, že bude třeba se přizpůsobit rumunským podmínkám. Podklad byl hrubý a vlhký a bylo třeba jej uzavřít PU nátěrem. Naštěstí se nám materiál podařilo vneděli zajistit a vpondělí jsme mohli začít. Přes náročné podmínky byla už vúterý večer parketová podlaha hotová, ve středu jsme do parket osazovali znak oblasti Roades. Ve čtvrtek tak mohlo začít broušení, tmelení a naolejování. Před sobotním odletem nás vpátek čekal výlet do města Sighisoara a také pochvala od architekta: "Nejhezčí parketová podlaha mezi Bukareští a Brašovem”, uvedl později knaší práci rumunský parketářský magazín Pardoseli.“.

Firma RENSPOL, s.r.o. působí na trhu už od roku 1996 a kromě karlovarského regionu provádí zakázky po celém území ČR a v zahraničí. Díky dlouholetým zkušenostem smateriály fermacell patří mezi spolehlivé dodavatele řešení pro suchou výstavbu a má ze strany společnosti Fermacell maximální technickou podporu.

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×