Novinka! Podlahové vytápění fermacell® Therm25™

Obkladové desky a panely James Hardie na fasádě střešní nástavby administrativní budovy ve Studénce

17.06.2020

Zajímavou kombinaci fasádních obkladů HardiePlank® a panelů HardiePanel® realizovala na fasádě rekonstruované administrativní budovy ve Studénce místní stavební firma Vladimíra Pargače.

 

Autorem projektu stavebních úprav budovy ve Studénce byl Ing. Arch. Martin Jeřábek z Kopřivnice, který navrhl v rámci rekonstrukce realizovat na stávající budově novou střešní nástavbu. A právě její fasádu „zdobí“ vláknocementové obklady a panely James Hardie. Unikátní vlastnosti a výhody fasádních obkladů HardiePlank® a HardiePanel® - snadná instalace, svoboda designu a delší životnost - se v plné síle představily i tady. Majitelé rekonstruované administrativní budovy ocení i atraktivní vzhled a bezúdržbovost. Barevná technologie ColourPlus™ zajišťuje dlouhodobou barvostálost a zároveň odolnost materiálu vůči povětrnostním podmínkám.

 

O realizaci fasády James Hardie se vzorně postarala stavební firma Vladimíra Pargače, která má s materiály společnosti James Hardie Europe dlouholeté zkušenosti. Vladimír Pargač je nejen osvědčeným Fermacell Expertem, ale v současnosti také expertem na vláknocementové fasádní obklady James Hardie. Kromě toho se specializuje na montáž dřevostaveb, střech, lehkých dřevěných konstrukcí a interiérů.

 

Při realizací fasádních obkladů na budově ve Studénce maximálně využil nejen vlastnosti samotného materiálu, ale i systémové nářadí, které k obkladům HardiePlank® a HardiePanel® patří. „Obkladové desky jsme řezali gilotinou, při instalaci nám velmi usnadnili a urychlili práci montážní přípravky Gecko, které slouží k rychlé a přesné instalaci fasádního obkladu HardiePlank® v jedné osobě.“ řekl Vladimír Pargač.

 

Práce stavební firmy Vladimíra Pargače ostatně ve Studénce velmi dobře znají – realizoval tady kromě jiného výstavbu nových učeben na místní ZŠ Butovická nebo stavbu venkovní třídy na ZŠ TGM. Zajímavá byla také rekonstrukce historické kaple ve Studénce, kterou jeho lidé prováděli pod dohledem Národního památkového ústavu nebo dřevostavba mateřské školky v Ostravě – Svinově.
 

Obkladové desky a panely James Hardie na fasádě střešní nástavby

 

Obkladové desky a panely James Hardie na fasádě střešní nástavby

 

Obkladové desky a panely James Hardie na fasádě střešní nástavby
Obkladové desky a panely James Hardie na fasádě střešní nástavby

 

 

×

Fermacell® nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

Nové enviromentální prohlášení o produktech fermacell®

Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukládají CO2. Institut Bauen und Umwelt e.V. potvrdil nyní svým certifikátem EPD společnosti James Hardie Europe GmbH, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® mají negativní emise CO2 a splňují tak nejvyšší standardy pro udržitelnou výstavbu.
Více informací
×