Nový podsyp rozšiřuje možnosti vyrovnání úrovně a výšky podlahy u podlahových systémů fermacell®

Nový podsyp rozšiřuje možnosti vyrovnání úrovně a výšky podlahy u podlahových systémů fermacell®

11.02.2020
Suché podlahové systémy jsou u investorů i řemeslníků v posledních letech mimořádně oblíbené. Důvodů je celá řada, jedním z nich je i široká nabídka podsypů, kterými lze perfektně srovnat podklad, na který se podlahové prvky pokládají. Novinka v nabídce, fermacell® Rychlotuhnoucí podsyp T, potěší zákazníky, kteří hledají podsyp s malou sypnou výškou a vynikající pevností.
 
Malá sypná výška, nízká hmotnost, vysoká pevnost a široké spektrum aplikací
Novinku v nabídce tvoří recyklovaný pěnový granulát a cementové pojivo. Pěnový granulát se vyznačuje nízkou hmotností a dobrou tepelnou izolací. Cementové pojivo se postará o vysokou stabilitu a vylučuje sesedání podsypu. Po aplikaci vznikne stabilní plocha, která je pochozí po cca 12
hodinách. Nový fermacell® Rychlotuhnoucí posyp T má široké spektrum využití - oblasti použití jsou 1 až 4 (mimo jiné obytné prostory, veřejné budovy, školy atd.). Lze s ním vyrovnat podklad u masivních stropů, u stropů z dřevěných trámů, klenuté, z trapézových plechů a další.
 
Kam můžeme nový podsyp v sortimentu pro vyrovnání úrovně a výšky zařadit?
Nízké výškové rozdíly v rozsahu 0 až 20 mm mohou být vyrovnány pomocí Samonivelační stěrky fermacell®. Pomocí Vyrovnávacího podsypu fermacell® lze srovnat nerovnosti od 10 mm až do výšky 100 mm. Pro zlepšení kročejové i vzduchové neprůzvučnosti trámových stropů je určen speciální Voštinový systém fermacell® a pro velké nerovnosti podkladu nebo navýšení skladby se hodí Rychlotuhnoucí podsyp fermacell®, který lze aplikovat od tloušťky 30 mm až do 2000 mm.
 
Nový fermacell Rychlotuhnoucí podsyp T snižuje minimální výšku ze 30 mm u dosavadního rychlotuhnoucího podsypu na pouhých 10 mm. Velmi malá sypná výška a současně s ní vysoká pevnost jsou tak hlavní přednosti tohoto nového podsypu.
 
Závěrečný přehled hlavních výhod nového podsypu:
  • minimální sypná výška – již od 10 mm (max. výška až 2 000 mm),
  • pochozí je už po 12 hodinách, pro další pokládku je připraven po 24 hodinách,
  • vytváří jemnější strukturu a povrch,
  • nerozpadá se, je odolný proti hmyzu, vodě a nesesedá,
  • vlhkost v podsypu nepůsobí na podklad, ani na přilehlé konstrukce,
  • je nehořlavý (A2-s1, d0).
×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×