Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES je i podle investora „pecka“

20.08.2020

Harrachov patří k nejvyhledávanějším střediskům západních Krkonoš a jeho poloha na hranicích s Jizerskými horami a Polskem přímo vybízí k aktivnímu poznávání krás horské krajiny, přilehlých městeček a romantických zákoutí. Nové možnosti ubytování tady od letošního roku nabídne nový penzion, realizovaný pro soukromého investora společností VESPER HOMES. Svůj podíl na úspěšné a rychlé realizaci měly i tady sádrovláknité desky fermacell®.
 
Investor penzionu měl od počátku jasno v tom, že chtěl po architektonické stránce co nejméně zatížit okolí pozemku, kde hodlal stavět. Současně však usiloval zachovat charakter horské lokality, která je s dřevěnými stavbami už po staletí spjatá. Důležité bylo pro něj i minimalizovat „mumraj“ během samotné stavby a co možná nejvíc výstavbu v lokalitě zkrátit.
 
Jeho setkání s Michalem Šopíkem, majitelem společností VESPER HOMES a VESPER FRAMES, tak nebyla náhoda. On měl nápad, firmy Michala Šopíka umí podobné stavby navrhnout, vyrobit a pak i realizovat. Architekt Jaroslav Šimek na základě zadání rozvinul původní koncept modulového domu tak, aby plnil ty nejpřísnější požadavky estetické i funkční. „Stavba měla být soudobá, aby do prostředí zapadla, ale současně měla být moderní. Nakonec vznikla studie vzdušné a energeticky úsporné stavby, která bude příjemná na bydlení.“ říká autor projektu.
 
Michal Šopík se svými projektanty převedli návrh do 3D modelu: to je pro stavby s prefabrikovanými konstrukcemi, které se už na pozemku jen montují, zcela zásadní. Projektování, výroba i montáž je sice náročná na dodržování všech technologických postupů a na vysokou kvalifikaci lidí, ale je mimořádně příznivá rychlostí výstavby, čistotou staveniště a velkou přesností. Všechno se zkoumalo a řešilo na virtuálním dvojčeti. Po odsouhlasení se mohla spustit výroba a krátce poté i samotná montáž. Vzhledem k místním klimatickým podmínkám byla u dřevostavby důležitá statická pevnost a odolnost celé konstrukce proti vodě a sněhu. Statiku domu pozitivně ovlivnily i vlastnosti sádrovláknitých desek fermacell®, které VESPER FRAMES tradičně používá na obklad svých stěnových konstrukcí. Kromě efektivně řešené statiky a zatížitelnosti ocení majitel penzionu i vysokou požární odolnost, dobrou akustiku a příjemné klima v místnosti, tedy vlastnosti, které jsou pro tyto suché deskové materiály typické a charakteristické.

Tým lidí pod vedením Michala Šopíka si na deskách a systému suché výstavby fermacell® cení i jednoduché upevnění, jednovrstvé opláštění, variabilitu využití a vysokou bezpečnost celého konstrukčního systému.

Zkrácení výstavby je v horských lokalitách důležité nejen s ohledem na lidi, kteří tady žijí nebo tady tráví volný čas, ale i kvůli výrazně kratší stavební sezóně. Povětrnostní vlivy tady výstavbu buď úplně zastaví nebo velmi komplikují. Díky dokonalé organizaci se i nový penzion podařilo zvládnout včas a v daném termínu.
 
Nový harrachovský penzion má dvě podlaží, osmnáct místností a celkovou užitnou plochu 265 m2. 111 dnů zabrala doba na návrh konstrukce a technologickou přípravu, samotná výroba v halách VESPER FRAMES trvala 14 dnů, na montáž v Harrachově pak stačilo pouhých pět dnů. Celková spotřeba konstrukčního dřeva o objemu 101 m3 naplnila čtyři plné kamiony, k tomu bylo potřeba 88 tun dalšího materiálu (převážně skla a oceli).
 
Dům byl v dokonalé kvalitě dodán ve stanoveném termínu, o spokojenosti investora hovoří i jeho hodnocení celého průběhu a finální podoby penziónu: „Je to pecka!“. Celý průběh zrodu nového penzionu v Harrachově poutavou formou ztvárňuje i video, které si můžete prohlédnout zde:

 
Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES
Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES
Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES
Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES
Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES
Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES
 
Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES
Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES

 

Nový penzion v srdci Harrachova od VESPER HOMES
×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×