Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Nový čerpatelný Akustický podsyp fermacell™ se snadno a rychle aplikuje i na větší plochy

Nový čerpatelný Akustický podsyp fermacell™ se snadno a rychle aplikuje i na větší plochy

25.05.2023
 
Společnost James Hardie rozšířila sortiment voštinového a podsypového izolačního systému fermacellTM o nový čerpatelný Akustický podsyp fermacellTM. Jeho základem je Kameninové pojivo fermacellTM, které pružně váže Voštinový zásyp fermacellTM a zlepšuje tak zvukovou izolaci zejména u dřevěných trámových stropů a stropů z CLT. Namíchaný materiál je dopravitelný pomocí pumpy na lité a betonové směsi na podklad a je vhodný pro výšku podsypu od 10 mm do 200 mm. Do stavby se navíc nedostává žádná dodatečná vlhkost: Akustický podsyp fermacellTM je již po 12 hodinách pochozí a po 24 hodinách připraven na pokládku dalších vrstev. Následující řemeslníci tak mohou pokračovat v práci, aniž by museli brát v úvahu dlouhou dobu schnutí. Předností je i jeho vysoká hmotnost na metr čtvereční při malé výšce skladby (cca 45 kg/m² při výšce podsypu 30 mm) a variabilní výška podsypu. Akustický podsyp fermacellTM je bez silikonů a HBCD. Společnost James Hardie představila tuto produktovou novinku na letošním veletrhu Bau v Mnichově.
 
Akustický podsyp fermacellTM nabízí jednoduché řešení pro podlahové konstrukce a pro společnost James Hardie Europe představuje ideální rozšíření sortimentu voštinových a podsypových systémů fermacell®.  Podlaháři tak mohou pracovat s Voštinovým zásypem fermacellTM dvěma způsoby: buď jej budou jednoduše plnit do Podlahové voštiny fermacellTM klasickým způsobem jako dosud, nebo jej po promíchání s Kameninovým pojivem fermacellTM aplikují jako Akustický podsyp fermacellTM ve formě pružně vázané kameninové směsi. V tomto případě není Podlahová voština fermacellTM nutná.
 
Zpracování je mimořádně jednoduché a odpovídajícím způsobem rychlé: Kameninové pojivo fermacellTM se nejprve důkladně promíchá s odpovídajícím množstvím Voštinového zásypu fermacellTM. Poté lze materiál pumpovat přímo na suchý podklad a vyrovnat jej pomocí Sady stahovacích latí fermacellTM. Variabilní výška umí flexibilně vyřešit požadavky na akustiku (vzduchová a kročejová neprůzvučnost). Akustický podsyp fermacellTM se díky jeho vlastnostem a snadnému nanášení výborně uplatní u větších projektů s podlahovou plochou nad 100 m2.
 
Podlaháři ocení i praktické výhody této novinky. Akustický podsyp fermacellTM zakryje s výškou až 200 mm velké nerovnosti včetně instalací. Jeho objemová hmotnost je stejná jako u Voštinového zásypu fermacellTM, ale vzhledem k tomu, že odpadne práce s voštinou, přináší nový podsyp úspory v práci (odpadne např. manipulace s pytli klasického Voštinového zásypu fermacellTM), čase a financích. U pohledových CLT panelů, kde vzhledem ke splnění akustických požadavků nestačí 60 mm voštiny, je to ideální řešení, protože vyšší vrstva znamená vyšší hmotnost a tím i lepší akustický útlum.
 
Akustický podsyp fermacellTM z Voštinového zásypu fermacellTM a Kameninového pojiva fermacellTM lze použít v kombinaci s podlahovými prvky fermacell® a fermacell® Powerpanel TE i mnoha dalšími podlahovými systémy na masivních, dřevěných trámových a klenbových stropech. Je vhodný i pro vlhké prostory. Lze jej aplikovat pod podlahové prvky fermacell® v oblastech použití 1 až 4 (obytné oblasti, veřejné budovy, školy atd.). Materiál je nehořlavý a v závislosti na konstrukci dosahuje klasifikace požární odolnosti do REI 60 / RE 120.
 
Obrazový materiál:
Akustický podsyp fermacellTM lze ve formě pružně vázané kameninové směsi přečerpávat. Poměr míchání je osm pytlů Voštinového zásypu fermacell™ a jedna nádoba Kameninového pojiva fermacellTM.Akustický podsyp fermacellTM lze ve formě pružně vázané kameninové směsi přečerpávat. Poměr míchání je osm pytlů Voštinového zásypu fermacell™ a jedna nádoba Kameninového pojiva fermacellTM.
Akustický podsyp fermacellTM lze ve formě pružně vázané kameninové směsi přečerpávat. Poměr míchání je osm pytlů Voštinového zásypu fermacell™ a jedna nádoba Kameninového pojiva fermacellTM.
Zpracování: Položte 200 mm široký násyp z Akustického podsypu fermacellTM.Zpracování: Položte 200 mm široký násyp z Akustického podsypu fermacellTM.
Zpracování: Vyrovnání výplně z Akustického podsypu fermacellTM.Zpracování: Vyrovnání výplně z Akustického podsypu fermacellTM.
Jednou ze složek Akustického podsypu fermacellTM je Kameninové pojivo fermacell™. Jedná se o pojivo, které pružně váže Voštinový zásyp fermacellTM a zlepšuje tak zvukovou izolaci zejména u dřevěných trámových stropů.

Jednou ze složek Akustického podsypu fermacellTM je Kameninové pojivo fermacell™. Jedná se o pojivo, které pružně váže Voštinový zásyp fermacellTM a zlepšuje tak zvukovou izolaci zejména u dřevěných trámových stropů.
 

 

 

Foto: James Hardie Europe GmbH

Technický list - Akustický podsyp fermacell

×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×