Nové lehké difúzně otevřené obvodové konstrukce James Hardie®

Nové lehké difúzně otevřené obvodové konstrukce James Hardie®

12.04.2022
 
Jednou z letošních novinek společnosti James Hardie Europe jsou difúzně otevřené obvodové konstrukce pro dřevostavby s vláknocementovými obklady HardiePanel® a HardiePlank®. Součástí nabídky jsou také konstrukce s lehkými ocelovými konstrukčními prvky, které jsou velmi lehké a snadná je s nimi i manipulace na stavbě.
 
Toto řešení zachovává základní skladbu obvodové konstrukce se sádrovláknitými deskami fermacell® a fermacell® Vapor, ale v roli fasádní podkonstrukce využívá systém provětrávané fasády Diagonal 2H. Řešení na bázi oceli je subtilní a současně konstrukčně spolehlivé. Sestava Diagonal 2H navíc minimalizuje vliv tepelných mostů na výsledné tepelně technické vlastnosti zateplení.
 
Základním pilířem a „srdcem“ konstrukce je i v tomto případě parobrzdná deska fermacell® Vapor tl. 15 mm, která má hodnotu sd 3,1 – 4,5 m (v závislosti na instalaci). Z interiérové strany je na předsazené stěně instalovaná sádrovláknitá deska fermacell® tl. 12,5 mm. Ta umožnuje konzolová zatížení na hmoždinku až do hmotnosti 100 kg/12,5 mm deska. Izolačním materiálem může být skelná nebo minerální izolace, dřevovláknitá izolace, ovčí vlna a další. Z exteriérové strany je kvůli splnění požárních předpisů (požárně uzavřená plocha) instalovaná sádrovláknitá deska fermacell tl. 12,5 nebo 15 mm (dle statických požadavků). Následně je namontovaný systém Diagonal 2H, vrchní exteriérovou vrstvu pak tvoří vláknocementové fasádní obklady HardiePanel® nebo HardiePlank®.
 
Lehký difúzně otevřený systém James Hardie představuje odzkoušený a certifikovaný systém, jehož deskové materiály jsou trvale skladem. Předností je i jednoduché rychlé zpracování a systémové příslušenství. Takto řešenou fasádu je navíc možné montovat i za nízkých teplot.
 
×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×