Kulatý stůl techniků ADMD se v Brně konal již potřetí

Kulatý stůl techniků ADMD se v Brně konal již potřetí

16.09.2021
 
Na den přesně po roce, tedy 9. září 2021, se opět sešli v Brně projektanti, technici a další odborníci z členských firem ADMD, kteří se věnují plánování a přípravě dřevostaveb. Setkání s mottem „Stavme lepší dřevostavby“ se formou přednášky a expozice prezentovala také společnost James Hardie Europe.
 
Hlavními tématy letošního kulatého stolu byly:
  • Jak správně navrhnout a realizovat střechu
  • Energetická náročnost budov po 1. 1. 2020
  • Akustika vícevrstvých konstrukcí – od návrhu po realizaci
 
Úvodní přednáška energetického auditora Tomáše Kupsy se věnovala tématu „Energetické náročnosti budov po 1. 1. 2022“. Tomáš Kupsa ve svém vystoupení účastníky setkání informoval, že od 1. 1. příštího roku se vyhláškou 264/2020 Sb. zvyšuje redukce primární energie z obnovitelných zdrojů. To bude znamenat skokové zvýšení požadavků na energetickou náročnost. V příspěvku také představil, jaké to bude mít reálné dopady na novostavby rodinných domů v České republice. Prezentoval také vliv různých opatření na rodinných domech na splnění požadavků na energetickou náročnost – další zlepšování tepelněizolačních vlastností obálky budov, realizace nuceného větrání, realizace fotovoltaické elektrárny, rekuperace energie z teplé vody apod.
 
Poté začaly u tří stolů diskuze ke třem hlavním tématům letošního ročníku: kulatý stůl k energetické náročnosti budov vedl Tomáš Kupsa, diskusi na téma správného návrhu a realizace střechy moderoval Radek Radovesnický, manažer obchodního týmu společnosti Betonpres a.s. a v centru pozornosti přednášky Jaroslava Benáka byla akustika vícevrstvých konstrukcí. Jaroslav Benák v průběhu své prezentace seznámil přítomné zástupce členů a partnerů ADMD s výhodami dřevostaveb z hlediska akustiky, požadavky na akustiku, systémovými akustickými řešeními s produkty fermacell®, jednotlivými detaily a technickými podklady, které společnost James Hardie Europe k tomuto tématu nabízí.
 
Celodenní akci i letos připravila pro své členy a ve spolupráci s partnery Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), která si klade za cíl podporovat kvalitní dřevostavby na českém trhu.
Poděkování patří jak Lence Trandové a Haně Moualla, které vše k plné spokojenosti účastníků zorganizovaly, tak i moderátorům všech tří kulatých stolů. Na úspěšném průběhu se podílely také zástupci partnerů a samozřejmě všichni, kdo si na akci udělali čas a aktivně se jí zúčastnili.
Kulatý stůl techniků ADMD se v Brně konal již potřetí
 
Kulatý stůl techniků ADMD se v Brně konal již potřetí
Kulatý stůl techniků ADMD se v Brně konal již potřetí

 
×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×