KOMA postavila modulární hotel pro lidi bez domova v centru Paříže

05.10.2018

Dvouleté namlouvání firmy KOMA MODULAR s francouzským developerem přineslo ovoce v podobě uzavření smlouvy o dlouhodobé spolupráci. Produkty KOMA úspěšně prošly i komplikovanou certifikací pro francouzský trh pro modulární budovy trvalého využití. Výsledkem byla dodávka modulárního hotelu pro lidi bez domova v Paříži.

I u těchto modulů KOMA jsou v interiéru instalovány sádrovláknité desky fermacell. Konkrétně se jedná o konstrukce příček fermacell 1S11, fermacell 3S13 a fermacell 3S11, u všech je základem sádrovláknitá deska fermacell 12,5 mm. KOMA si je do svých modulů vybrala kvůli vysokým požadavkům na požární bezpečnost, mechanickou odolnost a akustiku.

Projekt mezinárodní humanitární organizace Aurore, která se rozhodla postavit v centru Paříže, přímo u řeky Seiny, modulární budovu pro bytové účely, je další ilustrací toho, jak mohou být modulární stavby nápomocné i lidem v tísni. Spolu s architektonickou kanceláří Moonarchitectures vytvořila Aurore projekt na stavbu, která slouží lidem bez domova. Těm nechce pouze poskytnout střechu nad hlavou, ale také jim pomoci opět se začlenit do plnohodnotného života a postavit se na vlastní nohy. A KOMA měla to štěstí být u toho! Po dlouhém a náročném vyjednávání uzavřela smlouvu o dlouhodobé spolupráci s francouzským developerem Serie Flex. Vizovická produkce prošla také komplikovaným procesem certifikace, která je ve Francii pro stavbu modulárních budov trvalého využití vyžadována. Během dvou měsíců pak ve Vizovicích vyrobili moduly, které byly následně smontovány a které pak vytvořily nový pařížský hotel pro bytové účely.

KOMA postavila modulární hotel pro lidi bez domova v centru Paříže
KOMA postavila modulární hotel pro lidi bez domova v centru Paříže
KOMA postavila modulární hotel pro lidi bez domova v centru Paříže
KOMA postavila modulární hotel pro lidi bez domova v centru Paříže

Projekt byl pro firmu KOMA zlomový hned v několika ohledech. Poprvé dodávala moduly pro čtyřpodlažní budovu, poprvé stavěla budovu se sportovním hřištěm na střeše a poprvé tvořila celou budovu z jedenáctimetrových modulů. Jedná se o největší modulární budovu dodanou za celou historii KOMA. Budova je vytvořena z 226 modulů převážně půdorysných rozměrů 11x2,5m o celkové ploše 5.160m. Prvně se zde i uplatnila spolupráce se sesterskou firmou KOMA FACADE, která dodala a montovala kombinaci čtyř druhů fasád - polykarbonát, dřevěné palubky, asymetricky vlnitý lakovaný plech a lakovaný trapézový plech. Firma KOMA tak důstojně reprezentovala českou modulární školu v zemi největších pronajímatelů prostorových modulů.

Realizace hotelu byla pečlivě sledována pařížskými medií. Těsně před dokončením hotel zkontrolovalo vedení pařížské radnice v čele se starostkou Paříže Anne Hidalgo. V lednu letošního roku byl hotel předán do užívání.

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×