Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Jihočeský výrobce dřevěných konstrukcí NEMA vstupuje do druhého čtvrtstoletí své existence

Jihočeský výrobce dřevěných konstrukcí NEMA vstupuje do druhého čtvrtstoletí své existence

09.09.2019
Společnost NEMA, spol. s r.o. se od roku 1993 orientuje na výrobu vazníků, krovů, střešních a dřevostavebních panelů. Její zákazníci a partneři oceňují špičkový tým lidí, nejmodernější technologie, prvotřídní servis a k tomu všemu materiály, díky kterým dokáže dodat konstrukce s těmi nejlepšími vlastnostmi pro bydlení. Jedním z nich jsou i sádrovláknité materiály fermacell. Čtvrtstoletí od vzniku firmy je ideální příležitostí představit firmu a pilíře, na kterých stojí její úspěch. Průvodcem po historii a přítomnosti firmy NEMA je Ing. Tomáš Nemrava, jednatel, spolumajitel a ředitel společnosti.

„Stavíme nejkvalitnější montované dřevostavby u nás, vyrábíme jedinečné dřevěné konstrukce, krovy a vazníky na stavby nejrůznějšího charakteru, zaměstnáváme na stovku pracantů a už jsme splnili přání ohledně bydlení tisícům lidí. A v loňském roce jsme oslavili 25. výročí od svého vzniku. Za tu dobu jsme toho zvládli poměrně dost - v roce 2012 jsme se stali Jihočeskou firmou roku, vlastníme několik certifikátů kvality a díky top kvalitě svých produktů jsme členy ADMD, proškolili jsme také stovky zaměstnanců různých firem v oboru dřevěných konstrukcí.“, říká na úvod Tomáš Nemrava
 
Josef Nemrava, otec Tomáše Nemravy, firmu NEMA v roce 1993 zakládal a jeho syn si proměnu z malého tesařského podniku na významnou stavební a dřevařskou společnost velmi dobře pamatuje. „Pamatuju si, když mí rodiče před 25 lety prodali náš dům, aby si táta mohl splnit sen o vlastní firmě. Za ty roky se postupně z malého tesařského podniku stala významná stavební a dřevařská společnost, jejíž pracovníci vyrábějí stovky střešních krovů a vazníků ročně a k tomu desítky individuálních dřevostaveb. Snažíme se tak plnit sny zase jiným lidem. Těm, kteří chtějí vysoce kvalitní bydlení pro svou rodinu, bydlení podle vlastních představ.“, dodává Tomáš Nemrava a připomíná další hlavní pilíře úspěchu firmy NEMA.
 
Hlavní vizitkou je kromě spolehlivých lidí nadstandardní individuální přístup, doplněný o nejmodernější evropské technologie a software na výrobu nízkoenergetických dřevostaveb, krovů a vazníků. „To nám umožňuje být vždy o krok před konkurencí – např. nyní jako jediní v republice umíme vyrobit gradované vazníky.“ dodává ředitel firmy NEMA Tomáš Nemrava.
 
V rámci celého procesu výroby firma používá maximum přírodních a dřevěných materiálů. Na své moderní lince vyrábí prefabrikované konstrukce, krovy a vazníky, ročně v jihočeských Jílovicích a Olešnici vyrobí a dodá 462 střešních konstrukcí. To představuje více než jeden nakreslený, vyrobený, dodaný a namontovaný krov nebo vazník denně. Prefabrikovaná výroba v halách na nejmodernějších strojích má svůj důvod - zajišťuje totiž maximální přesnost a kvalitu montáže na stavební parcele.
 
„Věříme, že to, co děláme, děláme nanejvýš kvalitně. Věříme tomu natolik, že zákazníkovi dáme na konstrukci záruku 30 let. A to mluvím jen o záruce, celá konstrukce vydrží samozřejmě ještě mnohem déle. Samozřejmostí jsou pro nás termíny, co slíbíme, to splníme. Termíny jsou pro nás závazné a investorovi tak nehrozí komplikace ani další finanční náklady, spojené s nedodržením termínu.“, zdůrazňuje ing. Tomáš Nemrava.
 
Když to celé shrneme, zájemce o vazníky, krovy a panely NEMA má čtyři faktické důvody, proč se obrátit právě na firmu NEMA: Společnost vlastní a využívá haly nabité nejmodernějšími stroji. Používá nejlepší počítačový software. Zaměstnává odborníky a pracanty. Vymýšlí stále nové postupy. Body navíc jsou i sádrovláknité materiály fermacell, používané v konstrukcích dřevostavebních panelů firmy NEMA. Tyto panely jsou určené především pro obchodní a realizační firmy k následné montáži montovaných dřevostaveb. Všechny skladby firma NEMA vyrábí na nejmodernějších strojích v halách a na všechny používá v co nejvyšší možné míře dřevěné prvky nebo přírodní prvky na bázi dřeva. Díky tomu lze říci, že dřevostavební panely NEMA patří mezi nejlepší na českém trhu. A to nejen co se týče kvality použitých materiálů, ale také díky strojovému opracování s maximálně vysokou přesností a samozřejmě díky práci proškolených pracovníků. Výběr panelů je široký, v nabídce je v současnosti osm typů – NEMA EKO, NEMA EKO+, NEMA KLASIK, NEMA SAFE, NEMA PASIV, NEMA IN, NEMA UP a NEMA TOP. V případě potřeby panelu s lepšími akustickými, protipožárními a jinými vlastnostmi firma nabízí rovněž panely s určitými úpravami. „Jelikož jsme se rozhodli používat pro výrobu našich dřevostavebních panelů pouze špičkové materiály, využíváme jak u obvodových, tak i příčkových panelů sádrovláknité desky fermacell. Pro značku Fermacell se naše firma rozhodla z jednoduchých důvodů – přesvědčila nás vysoká kvalita sádrovláknitých desek a skvělý servis ze strany obchodní i technické podpory firmy Fermacell.“, říká Tomáš Nemrava.
 
Ale firma NEMA nestaví pouze rodinné domy dřevostavby, ale také různé budovy určené k podnikatelským účelům. Stavby realizuje buď sama, nebo dodává své panely, krovy a vazníky a staví je jiná stavební firma. Mezi referenční objekty patří i mateřská školka v Olešnici, tělocvična v obci Dolní Bukovsko či domov pro seniory v Horních Stropnicích. Rozsah referencí je samozřejmě podstatně větší, dobře to ostatně ilustrují webové stránky firmy. V současné době například NEMA dodává své konstrukce pro stavbu objektu se čtyřmi třídami, který bude po dokončení součástí Mateřské školky Pampeliška v Mladé Boleslavi (zateplené, difuzně otevřené obvodové stěny NEMA SAFE a dřevěné krovy) nebo pro novou administrativní budovu v Opatovicích. Oba uvedené objekty staví stavební společnost Chládek a Tintěra.
 
Schůzku s obchodními zástupci NEMA si můžete domluvit i na veletrhu For Arch, kde ani letos nebude firma chybět. Její expozici najdete ve dnech 17. - 21. 9. 2019 v hale 5, na stánku č. 5D05. Další informace o nabídce panelů, krovů a vazníků stavebního systému NEMA najdete na www.nema.cz.
 
×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×