Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

James Hardie Europe prezentoval svá řešení pro dřevostavby na Kulatém stolu techniků ADMD

11.09.2020
Dne 9. září 2020 se v Brně uskutečnil Kulatý stůl techniků ADMD. Úspěch loňské premiéry se podařilo zopakovat i letos – na akci se sešly více jak tři desítky projektantů, techniků i dalších odborníků z členských firem ADMD, kteří se věnují plánování a přípravě dřevostaveb. Formou přednášky a expozice se na setkání prezentovala i společnost James Hardie Europe.
 
Hlavními tématy letošního kulatého stolu byly:
  • projektování dřevostaveb v návaznosti na stavební úřady,
  • komíny v dřevostavbách,
  • povrchové úpravy dřevostaveb.
 
Po úvodní přednášce odbornice na stavební právo Ivany Nohové s názvem “Projektování dřevostaveb v návaznosti na stavební úřady” se u tří stolů rozpoutaly diskuze, při kterých si účastníci předali své letité zkušenosti. Kulatý stůl ke stavebnímu právu vedla Ivana Nohová, II. viceprezidentka Profesní komory požární ochrany, diskusi na téma komínů v dřevostavbách moderovali Walter Sodomka st. a jeho syn, Walter Sodomka ml z rodinné firmy Messy. Tématice povrchových úprav dřevostaveb se věnoval kulatý stůl pod vedením Michala Šopíka, majitele společnost Vesper Frames. V rámci tohoto kulatého stolu se formou přednášky a malé expozice prezentovali i dva partneři ADMD. Společnost James Hardie Europe, generálního partnera ADMD, zastupoval její technický ředitel Jaroslav Benák, experta na fasádní systémy, společnost Sto, technický ředitel Pavel Toman.
 
V centru pozornosti přednášky Jaroslava Benáka byly obvodové konstrukce dřevostaveb, statika a stabilita těchto konstrukcí a zátěže, které na obvodové stěny působí z exteriéru a interiéru. Jaroslav Benák také přítomné zástupce členů a partnerů ADMD seznámil s hlavními výhodami zavěšené odvětrávané fasády a nejčastěji řešenými problémy v praxi. V diskusi Jaroslav Benák, Michal Šopík a Pavel Toman odpovídali na dotazy týkající se typických problémů, které technici výrobců dřevostaveb často řeší – například detaily zakládání dřevostaveb, požárně uzavřené plochy, řešení difúzně uzavřených a otevřených konstrukcí či opláštění konstrukcí sádrovláknitými deskami fermacellTM. Na expozici James Hardie Europe byly v průběhu celé akce k vidění jak vzorky sádrovláknitých desek fermacell, tak i fasádních desek a panelů HardiePlank® a HardiePanel®.
 
Celodenní akci i letos připravila pro své členy a ve spolupráci s partnery Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), která si klade za cíl podporovat kvalitní dřevostavby na českém trhu.
Poděkování patří jak Lence Trandové a Anně Kráčalíkové, které vše k plné spokojenosti účastníků zorganizovali, tak i moderátorům všech tří kulatých stolů. Na úspěšném průběhu se podílely také zástupci partnerů a samozřejmě všichni, kdo si na akci udělali čas a aktivně se jí zúčastnili. Děkujeme!
 
James Hardie Europe prezentoval svá řešení pro dřevostavby na Kulatém stolu techniků ADMD

 

James Hardie Europe prezentoval svá řešení pro dřevostavby na Kulatém stolu techniků ADMD

 


 
×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×