James Hardie Europe na veletrhu Bau 2023 v Mnichově

James Hardie Europe na veletrhu Bau 2023 v Mnichově

06.04.2023
 
Více práce v kratším čase – to je stručný popis požadavků na moderní výstavbu. Na veletrhu Bau 2023 v Mnichově (17.-22.4. 2023) představí společnost James Hardie Europe řadu novinek, které přesně tyto požadavky splňují.
 
Developeři, stavitelé, projektanti a architekti, stejně jako realizátoři dřevěných, modulárních a suchých konstrukcí se budou moci v hale A2/stánku 502 seznámit s fasádními řešeními s novými fasádními deskami Hardie® Architectural Panel a Hardie® VL Plank. Oba výrobky bodují vysokou hospodárností a propracovaným designem. V centru pozornosti budou také sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky. Zejména pro nové dřevostavby jsou řešením díky úsporné prefabrikaci a rychlému dokončení projektů. Tomu odpovídají i suché podlahové prvky fermacell® Therm25, které poskytují na trhu rychlé a suché řešení pro instalaci podlahového vytápění a chlazení
 
Produktivita je základním předpokladem pro efektivní dokončení stavebních projektů
Zejména v ekonomicky složitých dobách je to často rozhodující složka pro další existenci firmy. Dobrá organizace pracovních procesů je jednou z cest ke zvýšení efektivity. Přinejmenším stejně důležité jako optimalizovaná organizace stavby jsou kvalitní a snadno realizovatelná řešení stavebních materiálů. Použití výrobků, které jsou hospodárné a snadno se s nimi pracuje, může mít nejen značný vliv na průběh stavebního projektu, a tím i výrazně zlepšit provozní výsledek. Je to také řešení v době, kdy řada firem jen těžko hledá kvalifikované pracovníky.
 
Špičkový design a vysoká hospodárnost s deskami Hardie® Architectural Panel
S deskami Hardie® Architectural Panel se na trhu objevil produkt, který dokáže kombinovat prvotřídní design a vysokou hospodárnost. Výrobce stavebních materiálů James Hardie Europe představí na veletrhu Bau 2023 celou řadu novinek, které přesně tyto požadavky splňují. Například nový fasádní obklad Hardie® Architectural Panel úspěšně překlenuje mezeru mezi kvalitním designem a vysokou efektivitou. Fasádní obklady z vláknocementu lze použít téměř u všech typů budov pro následnou renovaci fasády. Obzvláště praktické: modernizaci fasády lze současně využít pro energetickou renovaci. Přesvědčivý poměr ceny a užitné hodnoty zároveň zajišťuje, že se stylový design fasády vyplatí i u nízkopodlažní a vícepodlažní bytové výstavby.
 
To je dáno především dvěma faktory: Fasádní desky Hardie® Architectural Panel jsou odolné vůči povětrnostním vlivům. To znamená, že majitelé domů, stavebníci a investoři mohou počítat s dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu, díky čemuž jsou celkové náklady na stěnu příznivé. Když k tomu přidáte snadno čistitelný povrch a světlostálou barevnou úpravu, získáte nízké nároky na údržbu. Navíc nabízejí maximální bezpečnost s nejlepší protipožární ochranou: fasádní desky Hardie® Architectural Panel jsou nehořlavé (třída reakce na oheň A2, s1-d0). Lze je proto použít na fasády ve všech třídách budov, včetně výškových budov. Konstrukční oddělení spodní konstrukce, izolace a opláštění zároveň zajišťuje, že jednotlivé, samostatně instalované systémové prvky lze na konci životního cyklu demontovat odděleně. Tím je zajištěno oddělení podle typu, takže komponenty mohou být po použití znovu použity nebo zařazeny do recyklačního systému. Díky dvěma různým povrchům – kartáčovaný beton a strukturovaná omítka – a šesti barvám (sněhově bílá, štěrkově šedá, antracitově šedá, mlhově šedá, břidlicově šedá a také černá) nabízí Hardie® Architectural Panel všechny předpoklady pro nadčasově moderní vzhled fasády.
 
Stylový vzhled s obkladovými deskami Hardie® VL Plank
 
Fasádní desky Hardie® VL Plank nabízejí také nejlepší podmínky pro nákladově efektivní realizaci stylového vzhledu. V porovnání s podobnými systémy je lze instalovat až o 20 % rychleji. Rozhodující jsou pro to zejména dva důvody:
 
  • vybavení inovativním systémem per a drážek, díky němuž se fasádní desky při montáži téměř spojují.
  • instalace bez dodatečného upevňovacího systému. Fasádní panely se jednoduše připevní k podkladu bez předvrtání pomocí speciálně vyvinutých šroubů nebo hřebíků.
 
Obkladové desky Hardie® VL Plank se nejen rychle a snadno instalují, ale také zaujmou obzvláště elegantním vzorem spár a přirozeným vzhledem dřeva v moderním výběru barev.
 
Časová výhoda díky rychlému a nekomplikovanému zpracování se suchými podlahovými systémy fermacell®
Dalším středobodem veletržního stánku budou systémy suchých podlah fermacell®. Tyto systémy, které se osvědčily při renovaci stávajících budov, nabízejí zvláštní výhody i pro novostavby. Jedním z důvodů je skutečnost, že při pokládce nedochází k zavedení vlhkosti do interiéru. Nemusí se proto počítat s několikatýdenním vysycháním jako u běžných systémů mokrých podlah. Naopak, po položení sádrovláknitých podlahových prvků fermacell® lze prakticky okamžitě pokračovat v práci a nanášet finální vrchní vrstvu. Na druhou stranu se časová výhoda sčítá díky rychlému a nekomplikovanému zpracování. Je to dáno kombinací praktického formátu a relativně nízké hmotnosti, jakož i celoplošným, pět centimetrů širokým přesahem 10 mm nebo 12,5 mm silných sádrovláknitých podlahových prvků fermacell® , které jsou již z výroby slepeny. Celkově lze říci, že použití suchých podlah fermacell® umožňuje realizačním firmám důsledně se soustředit na efektivní prefabrikaci těchto prvků, systémové plánování a tím i rychlé dokončení svých projektů. Kromě toho instalace suchých podlah v interiéru zajišťuje nejen rychlejší realizaci, ale také zabraňuje mnoha následným škodám, jejichž příčinou je kombinace různých materiálů i vysoká stavební vlhkost.
 
Rychlé a suché řešení s podlahovým vytápěním fermacell® Therm25™
Časová úspora je ještě větší při instalaci podlahového vytápění, které je dnes standardní součástí moderní bytové výstavby. Se systémem podlahového vytápění fermacell® Therm25 představí společnost James Hardie Europe na veletrhu rychlé a suché řešení pro instalaci podlahového vytápění, s nímž lze realizovat štíhlou instalační výšku pouhých 35 mm. Horní strana prvků fermacell® Therm25 je opatřena speciálním frézováním s průhybovými drážkami pro instalaci trubek podlahového vytápění. Pro speciální půdorysy nebo dveřní otvory je k dispozici také kruhový prvek fermacell® Therm25. Systém je doplněn další 10 mm silnou sádrovláknitou deskou fermacell®, která se lepí a šroubuje nebo sešívá jako další vrstva na prvky podlahového vytápění fermacell® Therm25. fermacell® Therm25 je vhodný pro pokládku 16 mm silných kompozitních topných trubek a lze jej instalovat ve všech oblastech použití. Suchá pokládka vytváří cenné časové úspory a přináší tak vyšší přidanou hodnotu pro realizační firmy. Protože není třeba počítat s dobou schnutí, mohou následné profese ihned pokračovat v práci. Jako povrchové úpravy je možné použít pružné podlahové krytiny, jako jsou laminátové, textilní nebo PVC, stejně jako dlažbu, parkety nebo jiné typy dřevěných krytin.
 
Nejvyšší standardy pro udržitelné budovy
Společnost James Hardie Europe však neurčuje standardy pouze v oblasti vysoce kvalitních řešení, která se snadno a efektivně realizují. Jako přední světový výrobce vláknocementových fasádních obkladů a lídr na evropském trhu sádrovláknitých desek si společnost James Hardie Europe GmbH stojí za svou odpovědností za ekologickou výstavbu, a proto klade na kvalitu svých výrobků ty nejvyšší nároky. Tomu odpovídá i skutečnost, že Institut Bauen und Umwelt e.V. nyní v novém EPD certifikátu potvrdil, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukládají CO2 a splňují tak nejvyšší standardy pro udržitelnou výstavbu. To znamená, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® mohou být instalovány ve všech budovách, které budou posuzovány podle certifikačních systémů DGNB, BNB, BREEAM a LEED.
BAU vyjadřuje budoucnost stavebnictví. Umožňuje projektantům vyzkoušet si nejnovější myšlenky, technologie a materiály v praxi. Na veletrhu BAU jsou zastoupeni všichni přední výrobci v oboru, takže je to ideální místo pro přímý kontakt s nimi. A prvotřídní doprovodný program veletrhu nabízí množství nových nápadů.

BAU vyjadřuje budoucnost stavebnictví. Umožňuje projektantům vyzkoušet si nejnovější myšlenky, technologie a materiály v praxi. Na veletrhu BAU jsou zastoupeni všichni přední výrobci v oboru, takže je to ideální místo pro přímý kontakt s nimi. A prvotřídní doprovodný program veletrhu nabízí množství nových nápadů.

S deskami Hardie® Architectural Panel se na trhu objevil výrobek, který dokáže najít rovnováhu mezi kvalitním designem a vysokou ekonomickou efektivitou.

S deskami Hardie® Architectural Panel se na trhu objevil výrobek, který dokáže najít rovnováhu mezi kvalitním designem a vysokou ekonomickou efektivitou.

 
Nové obkladové desky Hardie® VL Plank jsou vybaveny inovativním systémem per a drážek, díky němuž se fasádní desky při montáži bez problémů spojují. K jejich montáži není nutný žádný další upevňovací systém.

Nové obkladové desky Hardie® VL Plank jsou vybaveny inovativním systémem per a drážek, díky němuž se fasádní desky při montáži bez problémů spojují. K jejich montáži není nutný žádný další upevňovací systém.

Dalším středobodem veletržní expozice James Hardie Europe na veletrhu BAU 2023 v Mnichově budou systémy suchých podlah fermacell®. Tyto systémy, které se osvědčily při renovaci stávajících budov, nabízejí řadu výhod i pro novostavby.

Dalším středobodem veletržní expozice James Hardie Europe na veletrhu BAU 2023 v Mnichově budou systémy suchých podlah fermacell®. Tyto systémy, které se osvědčily při renovaci stávajících budov, nabízejí řadu výhod i pro novostavby.

 
Systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 se skládá ze sádrovláknité desky fermacell® o tloušťce 25 mm, jejíž horní strana má speciální frézování s průhybovými drážkami pro uložení trubek podlahového vytápění.

Systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 se skládá ze sádrovláknité desky fermacell® o tloušťce 25 mm, jejíž horní strana má speciální frézování s průhybovými drážkami pro uložení trubek podlahového vytápění.

Institut Bauen und Umwelt e.V. společnosti James Hardie Europe GmbH nyní pomocí EPD ověřil, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukládají CO2.

Institut Bauen und Umwelt e.V. společnosti James Hardie Europe GmbH nyní pomocí EPD ověřil, že sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukládají CO2.


 
×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×