Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Inovovaný suchý systém podlahového vytápění fermacell® Therm25™-125 nabízí ještě vyšší topný výkon

Inovovaný suchý systém podlahového vytápění fermacell® Therm25™-125 nabízí ještě vyšší topný výkon

23.10.2023
Společnost James Hardie Europe optimalizovala svůj systém podlahového vytápění fermacell® Therm25TM. Nové podlahové topné prvky fermacell® Therm25™-125 mají menší rozteč trubek (125 mm) a nabízí tak vyšší topný výkon, přitom si zachovávají všechny přednosti systému fermacell® Therm25 TM: široký rozsah využití, suchý a rychlý systém výstavby, výšku podlahového vytápění pouhých 35 mm a možnost aplikovat na podlahu různorodé nášlapné vrstvy.
 
Systém podlahového vytápění fermacell® Therm25™ od společnosti James Hardie Europe se osvědčil zejména při renovacích a rekonstrukcích v případech, kde jsou vyžadovány štíhlé podlahové konstrukce. S podlahovým topným prvkem fermacell® Therm25TM-125 nyní výrobce představuje novou variantu, která nabízí vyšší topný výkon s roztečí trubek 125 mm, takže je ideální pro malé místnosti nebo koupelny. Pro speciální půdorysy, dveřní otvory nebo pro spojování trubek v oblasti rozdělovače topných okruhů jsou k dispozici opět pukové prvky fermacell® Therm25TM-125. Jako doplněk k systému se zpracovává další sádrovláknitá deska fermacell®, která se lepí a šroubuje nebo sešívá jako další vrstva nad nebo pod prvky fermacell® Therm25TM-125. Hloubka frézování je 18 mm, a proto je ideální pro uložení běžně dostupných plastových topných trubek o průměru 16 mm.
 
Prvek lze zpracovat celkem ve třech variantách:
- s horním záklopem sádrovláknitou deskou fermacell®, která je po celé ploše přilepena a připevněna k prvkům fermacell® Therm25TM-125,
- s dodatečnou sádrovláknitou deskou fermacell® na spodní straně, na kterou jsou prvky fermacell® Therm25TM-125 nalepeny a upevněny po celé ploše. Na horní straně je aplikována celoplošná výplň.
- s celoplošným lepením na rovný, nosný podklad a celoplošnou výplní na horní straně. Tímto způsobem lze dosáhnout minimální montážní výšky 25 mm. V důsledku pevné instalace na podklad se však ve srovnání s předchozí variantou ztrácí znatelné zlepšení zvukové a protipožární ochrany. Výrobce proto doporučuje plovoucí instalaci, kdykoli je to možné.
 
Díky praktickým formátům 500 x 1000 mm (fermacell® Therm25TM-125) nebo 500 x 500 mm (fermacell® Therm25TM-125 puky) je zpracování rychlé a snadné. Prvek lze použít v oblastech zatížení 1 až 4 (dle ČSN EN 1991. V prostorách s nejvyšším zatížením je třeba na celou plochu fermacell® Therm25TM-125 nalepit a přišroubovat nebo nasponkovat další vrstvu sádrovláknitých desek fermacell® o tloušťce > 15 mm. Použití ve vlhkých místnostech s třídou zatížení vlhkostí W0-I, W1-I, W2-I je možné pouze v kombinaci s deskou fermacell® Powerpanel H2O.
 
V kombinaci se sádrovláknitou deskou fermacell® o tloušťce 10 mm na horní straně je dosaženo požární odolnosti REI 60 / RE 120.
 
Doba schnutí se nemusí brát v úvahu. Následné profese proto mohou okamžitě pokračovat v práci.
 
Je dobré vědět: další informace a Individuální poradenství pro podlahové vytápění s fermacell® Therm25™ a fermacell® Therm25TM-125 lze vyžádat na adrese: www.fermacell.cz.
 
Inovovaný suchý systém podlahového vytápění fermacell® Therm25™-125 nabízí ještě vyšší topný výkon
Inovovaný suchý systém podlahového vytápění fermacell® Therm25™-125 nabízí ještě vyšší topný výkon

 
×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×