Fermacell podporuje v roli bronzového partnera konferenci a přehlídku současné modulární architektury ModulARCH

20.04.2015

Veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno se Fermacell zúčastní v rámci společné expozice ADMD

Konference ModulARCH se bude konat ve čtvrtek 23. dubna 2015 v sálu A konferenčního paláce brněnského výstaviště jako součást doprovodného programu mezinárodního stavebního veletrhu IFB. Generálním partnerem konference je společnost KOMA MODULAR, se kterou Fermacell dlouhodobě spolupracuje.

Jedním z mnoha výsledků této spolupráce je i dodávka sádrovláknitých materiálů fermacell pro český pavilon na výstavě EXPO 2015 v Milaně. Ostatně i tento pavilon a proces návrhu, výroby a způsobu vývoje úspěšné a oceňované modulární stavby bude součástí konference ModulARCH. Společnost KOMA MODULAR i při jeho realizaci potvrdila, že moduly mohou svou architektonickou i technickou kvalitou uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Svůj podíl na tom mají i skvělé vlastnosti sádrovláknitých desek fermacell, které KOMA používá jak na vnitřním povrchu svých modulů, tak pro skladby podlah. Fermacell dlouhodobě podporuje modulární výstavbu, v roce 2011 byl například generálním partnerem úspěšné mezinárodní konference „Modulární architektura ve městě 21. století“, která se uskutečnila v Bratislavě za velkého zájmu architektů i médií. Mezi úspěšné příklady modulární architektury a spolupráce společností KOMA MODULAR a Fermacell patří objekt pro golfový areál Golf Club Pegas v Lozornu na Slovensku či řada mateřských školek, realizovaných v tuzemsku i v zahraničí.

Program konference ModulARCH je rozdělen do tří bloků, tématem prvního je modulární architektura v kontextu veřejného prostoru, v centru pozornosti druhého bloku bude EXPO 2015 jako příklad současných možností modulární architektury. Ve třetím, odpoledním bloku, bude předmětem diskuse neméně zajímavá oblast - modulární architektura v sociálním kontextu. Představí se stavby pro sociální účely – studentské bydlení, komunitní centra či krizové bydlení, prezentovány budou evropské a světové modulární realizace s tímto charakterem.

Organizátorem konference ModulARCH je agentura artEcho, podrobnější informace o festivalu ModulARCH včetně registračního formuláře na konferenci i workshop najdete na stránkách www.modularch.cz.

Nejen na konferenci v pavilonu A brněnského výstaviště bude Fermacell vidět. Nabídka sádrovláknitých a cementovláknitých materiálů fermacell bude zájemcům dostupná po celou dobu veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno (22. – 25. 4. 2015) na společné expozici Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) v pavilonu P. Samozřejmě jste srdečně zváni!

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×