Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

fermacell® nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

fermacell® nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

Jako přední světový výrobce vláknocementových fasádních obkladů a evropský lídr na trhu sádrovláknitých desek se společnost James Hardie Europe GmbH hlásí ke své odpovědnosti za ekologickou výstavbu, a proto klade na kvalitu svých výrobků ty nejvyšší nároky. Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® od společnosti James Hardie byly vždy symbolem udržitelného a zdravého stavění. Již od roku 1971 probíhá výroba bez přídavných lepidel v ekologicky šetrném procesu, založeném výhradně na přírodních materiálech (recyklovaný papír, sádra a voda). Je prokázáno, že jsou prakticky bezemisní a neobsahují žádné zdraví škodlivé látky, jako je například formaldehyd. Výrobní proces, který šetří zdroje, podléhá přísné kontrole kvality. Při výrobním procesu nevzniká žádný odpad. Zbytky z výroby se zpracovávají a vracejí zpět do výrobního procesu. 

Udržitelné vlastnosti sádrovláknitých desek fermacell® a podlahových prvků fermacell® byly již několikrát certifikovány nezávislými institucemi, a nyní byly potvrzeny Environmentálním prohlášením o výrobku, vydaným Institutem pro stavbu a životní prostředí E.V. (IBU), které je k dispozici online ve formátu PDF. Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® proto nezpůsobují žádné emise poškozující klima, a dokonce ukládají CO2.

Posouzení životního cyklu zkontrolovali nezávislí odborníci z IBU. Namísto hodnocení jednotlivých aspektů produktů byly všechny relevantní dopady na životní prostředí prezentovány na základě analýzy životního cyklu. Zohledněn byl celý proces, od těžby surovin, energie a dopravy surovin až po fázi vlastní výroby panelů a poté po jejich využití s možnostmi likvidace nebo recyklace. Příprava v souladu s normou ISO 14025 a normou ČSN 15804 + A2 o udržitelnosti staveb zajišťuje jednotné hodnocení a srovnatelnost EPD. 

EPD tak poskytuje architektům, projektantům a majitelům budov všechny relevantní informace, potřebné pro výstavbu udržitelných budov a pro certifikaci budov. Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® lze nyní instalovat s EPD ve všech budovách, které mají být posuzovány podle systémů certifikace budov DGNB, BNB, BREEAM a LEED.

Sádrovláknité podlahové prvky fermacell® jsou složeny ze dvou z výroby slepených sádrovláknitých desek fermacell® o tloušťce 10 nebo 12,5 mm. Desky jsou vůči sobě přesazeny tak, aby vytvořily 5 cm širokou obvodovou polodrážku, díky které je zpracování podlahových prvků ještě rychlejší. Po vytvrzení lepidla se po nich může ihned chodit, takže následné práce – například pokládka podlah – mohou rychle začít.

Sádrovláknité desky fermacell® jsou vyrobeny ze sádry a recyklovaných papírových vláken. Desky jsou díky svému materiálovému složení obzvláště stabilní a lze je použít jako stavební a protipožární desky a současně i jako desky do vlhkých prostor. 
×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×