Fermacell je i letos sponzorem mezinárodní soutěže učňů ŘEMESLO / SKILL 2019 ve Vysokém Mýtě

Fermacell je i letos sponzorem mezinárodní soutěže učňů ŘEMESLO / SKILL 2019 ve Vysokém Mýtě

10.09.2019
Město Vysoké Mýto poskytne ve dnech 17. – 19. září 2019 už podeváté část svého náměstí Přemysla Otakara II. pro tradiční soutěžní klání učňů ve stavebních profesích. Projektu se aktivně zúčastní i společnost Fermacell, která tuto učňovskou soutěž dlouhodobě podporuje.
 
9. ročník soutěže ŘEMESLO / SKILL 2019 je organizován za podpory Pardubického kraje, města Vysoké Mýto, Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Cechu suché výstavby ČR, Cechu obkladačů ČR, VOŠS a SŠS ve Vysokém Mýtě a za finanční a materiálové podpory řady sponzorů. Technické zázemí zajišťuje místní VOŠ a SŠ stavební, organizátorem akce je ERUDIO CZ, z.s., která akci pořádá od začátku v roce 2011.
 
Sedmdesátka soutěžících z 21 českých, slovenských a maďarských škol se letos představí v programu, který je založený na prolínání soutěžních úkolů a profesí, aby se co nejvíce simulovala skutečná praxe na staveništích. První den postaví zedníci dvě soutěžní stavby z materiálu Heluz a Ytong a ve středu a čtvrtek v nich budou plnit své úkoly další obory – zedníci, montéři suchých staveb, instalatéři, obkladači a truhláři. Všichni řemeslníci se budou muset mezi sebou domluvit a předat si svá pracoviště v takovém stavu, aby každé dvoučlenné družstvo mohlo splnit svá soutěžní zadání co nejlépe. Samostatně budou pracovat pouze dvoučlenné týmy truhlářů. Start montáže suché podlahy fermacell je na programu ve středu 18. září od 12:00 hod.
 
V rámci doprovodného programu soutěže se představí na náměstí ve Vysokém Mýtě ve středu 18. září i projekt Kutil junior - Šikovné děti, zaměřený na polytechnickou výchovu
předškolních dětí a žáků 1. stupně základních škol. Pro malé šikuly zde bude připraven řemeslný workshop a různé kutilské hry. Děti si budou moci vyzkoušet svou zručnost a za své výkony budou odměněny různými dárky a drobnými pozornostmi od sponzorů soutěže.
 
Po skončení soutěže budeme informovat o výsledcích akce, celý průběh připomene i fotogalerie.
×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×