ETA pro podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE

ETA pro podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE

21.02.2023
  
Po náročných testech vydal Německý institut pro stavební techniku (DIBT) pro fermacell® Powerpanel TE Evropské technické posouzení ETA-22/0549. Evropské technické posouzení se týká tepelně a zvukově izolačních konstrukcí s cementovláknitými podlahovými prvky fermacell® Powerpanel TE od společnosti James Hardie Europe.
 
Podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE byly speciálně vyvinuty pro bezbariérové stavby vlhkých místností. Skládají se ze dvou cementem pojených stavebních desek z odlehčeného betonu o tloušťce 12,5 mm, z nichž každá má sendvičovou konstrukci s oboustrannou výztuží z tkaniny ze skelných vláken, odolné proti alkáliím. Stejně jako u běžných suchých podlahových prvků fermacell® se i tyto prvky skládají ze dvou vzájemně předsazených panelů s 50 mm širokou stupňovitou polodrážkou po celém obvodu. Kromě malé montážní výšky 25 mm desky bodují nízkou hmotností (25 kg/m²), snadným zpracováním a formátem, se kterým se snadno pracuje (500 x 1250 mm), a nabízejí tak všechny výhody klasické suché výstavby.
 
Díky evropskému technickému posouzení (ETA-22/0549), které je nyní k dispozici pro fermacell® Powerpanel TE, získávají prodejci, architekti, projektanti a především výrobci vysokou úroveň jistoty při plánování a realizaci (národní / evropské). V rámci schvalování byla v DIBT testována vzduchová a rázová neprůzvučnost, přičemž do testů byly zahrnuty následující materiály: desky z minerálních vláken, dřevovláknité desky a tvrdé pěnové desky z polystyrenu. Testovány byly také konstrukce s podlahovou voštinou fermacell® a vyrovnávacím podsypem fermacell™. Podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE nabízejí i vysokou úroveň bezpečnosti z hlediska požární ochrany: prvky jsou nehořlavé a odpovídají třídě stavebního materiálu A1.

ETA pro podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE
Podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE byly speciálně vyvinuty pro bezbariérové úpravy vlhkých prostor. Skládají se ze dvou cementem pojených lehkých betonových stavebních desek o tloušťce 12,5 mm, z nichž každá má sendvičovou strukturu s oboustrannou výztuží z tkaniny ze skelných vláken, odolné proti alkáliím. © James Hardie Europe

ETA
>>> Anglickou verzi ETA Certifikátu můžete stahovat zde...
×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
Zaregistrovat se můžete ZDE
×