Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Desky fermacell putovaly v konstrukcích RD Rýmařov na anglický ostrov Sheppey

06.09.2018

Pět řadových domů se třemi nadzemními podlažími staví společnost RD Rýmařov na ostrově Isle of Sheppey u pobřeží Anglie v ústí řeky Temže do Severního moře. Na ostrově žije čtyřicet tisíc obyvatel a jeho největším městem je Sheerness, kde na ulici Seager Road také RD Rýmařov své rodinné domy staví.

Pět řadových domů, z nichž čtyři jsou již hotové, staví RD Rýmařov se svými standardními konstrukcemi, tedy s opláštěním se sádrovláknitými deskami fermacell 15 mm na obvodových stěnách, vnitřních nosných stěnách i nenosných příčkách a s podlahovými prvky fermacell.

Řadové rodinné domy s dispozici 6+1 jsou vyrobeny dle individuálního atypického projektu a upravovaly se na zděné přízemí, které již existuje a je na pozemku postaveno z důvodu možných povodní - staveniště v blízkosti hlavní pobřežní komunikace a nachází se pouhých dvě stě metrů od Severního moře. Jinak by i přízemí bylo realizováno jako klasická dřevostavba, podobně jako další dvě nadzemní podlaží. V prvním z nich najdou noví majitelé obývací pokoj, jídelnu, pokoj a koupelnu s WC, ve druhém pak tři ložnice a koupelnu. Ve zděném přízemí domu je umístěna garáž a kuchyně.

Montáž byla provedena místními montážníky, RD Rýmařov dodávalo na již vybudovaný zděný suterén prefabrikované stropy, na které se pak pokládají jednotlivé rodinné domy. Dům byl připraven pro opláštění cementodeskovým obkladem, fixovaným na připravené laťovaní. Do domu se také dodávalo prefabrikované schodiště z bukové spárovky. Domy jsou na místní poměry a vyžadované normy nadstandardní - jak z hlediska akustiky, tak požáru a kvality materiálů. Transport po zemi zajišťovaly čtyři kamiony.

Připraveno podle podkladů a ve spolupráci s RD Rýmařov.

×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!
Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.

 
Více informací
×