Přihlaste se do našeho Newsletteru!

Centrum volného času v Brně tvoří šest modulů KOMA StandardLine

24.04.2017

V brněnské městské části Medlánky funguje nové centrum volného času od firmy KOMA Modular s. r. o. už něco přes rok. KOMA dodala celou budovu o celkové rozloze 180 m² na klíč, tedy vytvořila projekt a vyrobila moduly, které převezla na stavební parcelu. Tam zajistila všechny stavební práce včetně terénních úprav a moduly sestavila. Na podlahách, stěnách i stropech jsou již tradičně použity sádrovláknité desky fermacell.

Budova je sestavena ze šesti obytných modulů řady StandardLine, přičemž se jedná o energeticky úspornou stavbu označenou energetickým štítkem „C“. Modulární bezbariérová stavba je osazena elegantní dřevěnou fasádou Thermowood, dřevěnými schody a dřevěnou pergolou. Prostorná okna a dveře zajišťují ideální světelnost interiéru. Topení je v budově teplovodní, plynové.

Objekt je určen zejména pro obyvatele Medlánek od dětí až po seniory. Centrum využívá pro kroužky dvě místnosti, jednu 30 m² a druhou 49 m². Uvnitř jsou dvě šatny, místo pro kočárky, technická místnost, sklad a tři WC, včetně jednoho pro vozíčkáře. Pro venkovní aktivity má veřejnost k dispozici rovněž velkou terasu o velikosti 53 m² a zahradu o rozloze 1370 m².

Vhodné místo pro klubové aktivity chybělo Medlánkám dlouhodobě. Záměr vybudovat samostatné centrum volného času se v hlavách zastupitelů z řad Občanů pro Medlánky zrodil v hluboké minulosti. Otázek, na které ale naráželi, bylo mnoho. Kam centrum umístit, z čeho stavbu financovat, jak by měla vypadat a fungovat…?

Jasnou podobu získala myšlenka v roce 2014. Občané a vedení radnice se shodli na modulové stavbě a našli vhodnou lokalitu pro její umístění. Následovalo zadání projektu a hledání finančních zdrojů. V roce 2014 poskytlo město Brno dotaci z Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Brna ve výši 2.500.000 Kč, o rok později se městské části podařilo získat další dotaci z Investičního odboru Magistrátu města Brna ve výši 3.000.000 Kč. Celkové náklady na projekt včetně vybavení činily 6.600.000 Kč. Zbylou 1/6 částky, tj. 1.100.000 Kč, kterou nepokryly získané dotace, uhradila městská část z rezervního fondu.

×

Přihlaste se k odběru Newsletteru!

Naše produkty a řešení neustále vyvíjíme a zlepšujeme!
Pokud máte zájem, přihlaste se k odběru našeho newsletteru, kde Vám přineseme:
  • Nová technická řešení pro Váš projekt
  • Semináře, webináře a další akce pro naše zákazníky
  • Reference, nápady, případové studie projektů
Přihlásit se k odběru novinek
×