Cementovláknité desky fermacell v novém outletovém centru v Ostravě

18.12.2018

V listopadu 2018 zahájila v Ostravě provoz nová Outlet Arena Moravia, první outletové centrum na severní Moravě a čtvrté v České republice. Generální dodavatel stavby, stavební společnost Gemo a.s., použila při stavbě cca 1.700 m² cementovláknitých desek fermacell Powerpanel H2O.

Outlet Arena je umístěna na hustě frekventované křižovatce D1 s Hlučínskou ulicí a je velmi dobře viditelná z obou hlavních dopravních tepen. Výhodou centra je také snadná dostupnost městskou hromadnou dopravou. Díky dálnici je zajištěna velmi dobrá dostupnost pro zákazníky nejenom z České republiky, ale i ze sousedního Polska. Plocha projektu je kolem 12.000 metrů čtverečních se 70 obchodními jednotkami. V objektu je i restaurační část, relaxační zóna a dostatečně velké parkoviště. Developerem projektu byla společnost TK Development, která stojí i za výstavbou pražského outletu Fashion Arena. Správcovskou firmou je CBRE. Spádová oblast outletu, která je výrazně vyšší než u běžných obchodních center a může dosahovat až čtyř milionů obyvatel, má kromě Slezska zasáhnout i za hranice – do Polska a na Slovensko.

Cementovláknité desky fermacell v novém outletovém centru v Ostravě
Cementovláknité desky fermacell v novém outletovém centru v Ostravě
Cementovláknité desky fermacell v novém outletovém centru v Ostravě

Podle Vlastimila Kolmana, oblastního vedoucího Fermacell, požadovala realizační společnost Gemo co nejlepší systém do vlhkého prostředí. „Požadavkem bylo, aby nebyly nutné další úpravy desek, například celoplošné stěrkování, a vysoká rozměrová stálost. To cementovláknité desky fermacell Powerpanel H2O samozřejmě plní, navíc jsme uspěli i z důvodu jednoduché a snadné montáže a přesvědčivých argumentů - naši technici připravili velmi dobře zpracované podklady. Potěšilo nás, že s našimi deskami se dobře pracovalo i interní skupině pro suchou výstavbu stavební společnosti Gemo a.s.“.

×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×