Soutěž o stahovací latě fermacell!

Celoplošné podlahové vytápění Heatflow pod suchou podlahou fermacell

29.11.2017

Sádrovláknité a cementovláknité desky fermacell si s podlahovým či stropním vytápěním rozumí bez ohledu, zda je o klasické teplovodní nebo nyní se silně prosazující elektrické celoplošné topné systémy. Další aplikací, kterou ocení široká i odborná veřejnost včetně výrobců dřevostaveb, jsou skladby podlah, v nichž se spolu s materiály fermacell objevuje celoplošné elektrické vytápění Heatflow.

Topná fólie heatflow je složená z uhlíkové tkaniny a vytváří celoplošný, nízkoteplotní, akumulační systém podlahového, nebo stropního vytápění. Pro topný systém heatflow je charakteristická stálá ideální teplota veškerých povrchů, úspora energie, dynamický náběh teplot, přesná regulace a zdravé vnitřní klima. Mezi jeho další výhody patří rychlá instalace a absolutně bezúdržbový i bezporuchový provoz. Podobně jako suché podlahy fermacell nevnáší do interiéru vlhkost a jeho velkou předností je i fakt, že na desky fermacell lze pokládat libovolnou finální krytinu – dlažbu, vinyl, plovoucí dřevěnou nebo laminátovou podlahu či koberce*. Při pokládce je velmi oceňováno umístění topné fólie – na rozdíl od jiných systémů se pokládá pod desky fermacell, podlaha je tak téměř okamžitě pochozí a vzniká potřebná akumulační vrstva.

Celoplošné podlahové vytápění Heatflow pod suchou podlahou fermacell
Celoplošné podlahové vytápění Heatflow pod suchou podlahou fermacell

Skladba podlahy fermacell s fólií Heatflow:

  1. libovolná finální vrstva*
  2. fermacell
  3. PE fólie
  4. Heatflow
  5. izolační fólie Heatflow
  6. izolační deska
  7. základová deska / beton
Fermacell - Heatflow

Systémové řešení heatflow a fermacell přináší zásadní výhodu v nízkoenergetických stavbách, které jsou velice náchylné na přesnou distribuci tepla. Vhodné využití tohoto systému zabraňuje nežádoucí teplotní setrvačnosti i chladnutí podlah, vznikající nedostatečnou, nebo naopak nadměrnou akumulační vrstvou v podlaze. Díky propracovanému systému fermacell lze systémové vytápění heatflow a fermacell použít i ve vlhkých prostorách.

Více informací najdete na http://fermacell.heatflow.cz/

*materiály splňující kritéria pro instalace na podlahové vytápění

×

Přihlaste se k odběru Newsletteru!

Naše produkty a řešení neustále vyvíjíme a zlepšujeme!
Pokud máte zájem, přihlaste se k odběru našeho newsletteru, kde Vám přineseme:
  • Nová technická řešení pro Váš projekt
  • Semináře, webináře a další akce pro naše zákazníky
  • Reference, nápady, případové studie projektů
Přihlásit se k odběru novinek
×