Bezpečnost na hranici pozemku

Bezpečnost na hranici pozemku

29.11.2023
Nové konstrukční řešení požárně uzavřených garážových stěn s obklady Hardie® VL Plank
Při plánování optimálního využití pozemku jsou garáže často umístěny na hranici se sousedním pozemkem. Z toho vyplývají požární požadavky na obkladové materiály a požární odolnost celé konstrukce. Povrch konstrukce by měl být nehořlavý a požární odolnost REI by měla splňovat požadavek na požárně uzavřenou plochu. Společnost James Hardie Europe nabízí i v takových situacích odpovídající certifikované a ekonomické řešení. Konstrukce s vláknocementovými obklady Hardie® VL Plank splňuje požární odolnost REI 30 / REI 45 (požárně uzavřená plocha).
 
Pokud plánují majitele domů postavit garáž na hranici se sousedním pozemkem, nemusí se ani v tomto případě obejít bez požadovaného vzhledu dřeva na fasádě garáže. Společnost James Hardie Europe nyní vyvinula úsporné řešení konstrukce, plnící požadavky na požárně uzavřenou plochu s nehořlavým obkladem vnějších stěn s fasádními deskami Hardie® VL Plank, které zaujmou jak svým vzhledem, tak i vlastnostmi.
 
Štíhlá garážová stěna 1HA 17-790 Hardie® VL Plank se skládá ze sádrovláknité desky fermacell® o tloušťce 15 mm na straně místnosti a dřevěné podkonstrukce (60 x 100 mm, osový rozměr 625 mm), která je obložena vláknocementovými obkladovými deskami Hardie® VL Plank. Ty mají kromě přirozeného vzhledu dřeva také inovativní systém spojení péro/drážka. Díky tomu je lze instalovat mnohem rychleji než srovnatelné systémy, aniž by bylo nutné používat další upevňovací systém. Fasádní desky Hardie® VL Plank jsou navíc odolné proti povětrnostním vlivům, a proto mají mimořádnou životnost. Kvalitní, snadno udržovatelný povrch a světlostálá barevná úprava s technologii ColourPlus™ zajišťují nízké nároky na údržbu. Barevná paleta s moderními, nadčasově elegantními barvami nabízí široký prostor pro design.
 
Brožura s veškerými podrobnostmi o nové požárně uzavřené garážové stěně od společnosti James Hardie Europe jsou k dispozici ke stažení na www.fermacell.cz, www.fermacell.sk a www.jameshardie.cz.
 
Bezpečnost na hranici pozemku

Stavba garáže na hranici pozemku? Žádný problém. Společnost James Hardie Europe vyvinula ekonomické řešení požadavku REI 30 / REI 45 s nehořlavým obkladem vnějších stěn pomocí fasádních obkladů Hardie® VL Plank. Vláknocementové fasádní desky Hardie® VL Plank zaujmou kromě požární odolnosti i svým přirozeným vzhledem dřeva a vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, plísním a škůdcům.

Bezpečnost na hranici pozemku

Garážová stěna 1HA 17-790 Hardie® VL Plank se skládá ze sádrovláknité desky fermacell® o tloušťce 15 mm, umístěné na straně místnosti a dřevěné podkonstrukce (60 x 100 mm, osový rozměr 625 mm), která je obložena vláknocementovými obkladovými deskami Hardie® VL Plank.


Obrázky: Všechny obrázky James Hardie Europe GmbH
 
×

Přihlašte se na certifikační školení!

Kapacita školení pro realizační firmy je omezená, tak nepropásněte svou šanci získat oprávnění k montáži protipožárních a akustických konstrukcí fermacell®
  • 6 x v ČR
  • ve spolupráci se Stavebninami DEK

  • Pod záštitou Cechu suché výstavby ČR
Zaregistrovat se můžete ZDE
×