Úspora energií

Úspory energie, zateplování starších objektů i nová výstavba nízkoenergetických domů a objektů realizovaných v pasivním energetickém standardu jsou trendem posledních let. A trendem ekonomicky velmi opodstatněným – ceny energií rostou a cesty k jejich úspoře jsou naopak i díky moderním stavebním materiálům čím dál jednodušší. A takovým materiálem jsou i sádrovláknité desky a materiály fermacell.

Asi 20 % tepla se ztrácí střechou nebo stropy! Tento podíl celkové energetické ztráty budovy lze účinně a efektivně snížit podkrovními prvky fermacell P+D pro izolaci stropu pod nevytápěnou půdou.

Jednoduché a snadno proveditelné opatření má zdaleka nejlepší poměr nákladů a užitků ze všech možností, známých v oblasti zlepšení úspory energií.

Podle oblasti použiti jsou také k dispozici podlahové prvky fermacell s izolačním materiálem různých tlouštěk z dřevovlákna, minerální izolace nebo polystyrénu.

Energeticky velmi efektivní je nízkoteplotní velkoplošné podlahové vytápění a i pro tento moderní způsob vytápění nízkoenergetických domů jsou podlahové systémy fermacell uzpůsobeny.

Izolační desky fermacell jsou vhodné pro zateplení venkovních a sklepních stěn.