Pořad ČT1 Polopatě ukazuje, jak dát starší stavbě nový kabát s cementovláknitými deskami fermacell Powerpanel

Po úspěšné únorové premiéře v hobby magazínu Polopatě, který vysílá ČT 1 vždy v neděli dopoledne, se materiály fermacell opět představily na TV obrazovkách. V neděli 11. září v 8:55 hod. diváci mohli shlédnout rekonstrukci staré fasády a ukázku, jak může provětrávaná fasáda z cementovláknitých desek fermacell Powerpanel H2O vyřešit nejen odolnost fasády proti vlhkosti, ale i esteticky sjednotit vzhled s fasádou přilehlého rodinného domu.

Polopatě na ČT

Únorová rekonstrukce dřevěného trámového stropu v bytovém domě se společně s pravidly po pokládku suchých podlah fermacell setkala u diváků s velkým zájmem a zájem o suché podlahy s materiály fermacell se na jaře projevil i v počtu návrhů a realizací suchých skladeb podlah. Nový díl pořadu pro kutily Polopatě se tak zaměřil na další oblast suché výstavby, ve které díky svým vlastnostem bodují právě cementovláknité systémy fermacell.

Provětrávané fasády, podhledy nebo sokly, realizované z cementovláknitých desek fermacell Powerpanel H2O, mají totiž řadu výhod. Ty ocení nejen profesionálové, ale i kutilové, kteří se do rekonstrukce starší fasády chtějí pustit sami:

  • jsou odolné proti povětrnostním vlivům a plísním,
  • mají minimální objemové změny (roztažnost)
  • jsou lehké, váží pouze 10kg/m²
  • mají stavebně technické osvědčení pro venkovní použití
  • nabízí jednoduchou montáž a zpracování
  • jsou extrémně stabilní, mechanicky odolné a nehořlavé
  • odladěný systém pro fasády i s příslušenstvím
  • nabízí širokou škálu povrchových úprav včetně lepení přírodního kamene

Zářijová reportáž byla zaměřena na jednoduchou rekonstrukci staré fasády garáže, která trpěla vlhkostí. U objektu, natáčeném pro pořad Polopatě, zabrání nová provětrávaná fasáda z cementovláknitých desek fermacell Powerpanel H2O opětovnému vzlínání vlhkosti. Ochrání také stavbu před nepřízní počasí a prodlouží její bezúdržbovou funkčnost.

Pořad Polopatě si můžete přehrát zde...