Parkety v Transylvánii aneb Fermacell podpořil projekt WoodCube v Rumunsku

Projekt Wood Cube je programem podpory, kurzů a workshopů pro podlaháře i veřejnost v kostce a jeho organizátorem je společnost RENSPOL, s.r.o. z Karlových Varů. Fermacell je v rámci podpory tohoto projektu rozhodčím a mistrem výuky. Pracovníci firmy RENSPOL s materiály fermacell pracují dlouhodobě a tak se o podporu při zajištění mezinárodního sociálního projektu v Rumunsku obrátili majitelé karlovarské podlahářské firmy i na Fermacell. A i díky této podpoře se rekonstrukce podlah v kulturním a společenském sále Nadace pro traumatizované děti v malé rumunské vesnici Roades podařila.

Ve dnech 22. až 31. května letošního roku byl totiž projekt WoodCube součástí mezinárodní mise, kdy se v malé rumunské vesnici v Transylvánii realizoval vskutku jedinečná myšlenka. Pět německých učňů z různých škol parketářského řemesla, učitel a mistři řemesla z Německa a René Caran (spolumajitel firmy RENSPOL) za projekt WoodCube z ČR si mimoškolní výuku zrealizovali "trochu jinak". V kulturním a společenském sále Nadace pro traumatizované děti ve vesnici Roades bylo během týdne položeno 186 m² dubových vlysů s bordurou, zbroušeno a povrchově upraveno. Cílem akce byla po profesní stránce mezinárodní výměna zkušeností a znalostí, které se teoreticky nedají naučit.

René Caran byl s týdenním pobytem a výsledky práce spokojen: „Do Rumunska jsme přiletěli už v sobotu a hned po prohlídce stavby nám bylo jasné, že bude třeba se přizpůsobit rumunským podmínkám. Podklad byl hrubý a vlhký a bylo třeba jej uzavřít PU nátěrem. Naštěstí se nám materiál podařilo v neděli zajistit a v pondělí jsme mohli začít. Přes náročné podmínky byla už v úterý večer parketová podlaha hotová, ve středu jsme do parket osazovali znak oblasti Roades. Ve čtvrtek tak mohlo začít broušení, tmelení a naolejování. Před sobotním odletem nás v pátek čekal výlet do města Sighisoara a také pochvala od architekta: "Nejhezčí parketová podlaha mezi Bukareští a Brašovem”, uvedl později k naší práci rumunský parketářský magazín Pardoseli.“.

Firma RENSPOL, s.r.o. působí na trhu už od roku 1996 a kromě karlovarského regionu provádí zakázky po celém území ČR a v zahraničí. Díky dlouholetým zkušenostem s materiály fermacell patří mezi spolehlivé dodavatele řešení pro suchou výstavbu a má ze strany společnosti Fermacell maximální technickou podporu.

Fotogalerie