Návrhový formulář pro podlahy fermacell – hodí se i pro vás

Výhody suchých podlah fermacell nelze shrnout do jedné věty, ostatně rychle se s nimi seznámíte v další části článku. Za jejich prodejním boomem v posledních letech však nejsou jen jejich vlastnosti, klíčovým se ukázal zejména perfektně promyšlený návrhový formulář, který najdete na webu fermacell.cz v sekci řešení a díky kterému dostane každý, kdo vyplní i laikem zvládnutelný dotazník, bezplatný návrh skladby podlah.

Dipl.-Ing.(FH) Jaroslav Benák, vedoucí technického oddělení Fermacell, k němu dodává: „Když jsme návrhový formulář připravovali, zdaleka jsme nečekali tak obrovský zájem. Dnes je to užitečná a praktická pomůcka nejen pro projektanty či realizační firmy, ale běžně jej využívá i široká veřejnost. Výstupy z dotazníku sice zaměstnávají většinu mých kolegů v technickém oddělení, ale díky návrhovému formuláři můžeme zadavatelům připravit kompletní řešení na všechny typy realizací – od malých rekonstrukcí bytů až po velké podlahové plochy v řádu stovek či tisíců metrů čtverečních.“

Pro bezplatný návrh podlahy fermacell je nutné zadat do dotazníku specifikaci stavby, celkovou výměru prostoru a oblast použití. Pro vhodné řešení je nutné znát i typ nosné konstrukce a minimální tloušťku skladby podlahy. Důležité je také vědět umístění podlahy, stávající či uvažovaný podhled, charakter podkladu a požadavky na akustiku. „Potřebujeme také od zadavatele zjistit, zda se jedná o řešení podlahy ve vlhkém prostředí, zda bude podlaha vytápěná a jaká bude finální podlahová krytina.“, upřesňuje Jaroslav Benák. Do dotazníku lze vložit i dokumenty typu technických výkresů nebo fotodokumentace. Pak už stačí doplnit jen kontaktní údaje a dotazník odeslat.

Návrhový formulář pro podlahy fermacell – hodí se i pro vás

A k tomu třináct výhod suchých podlah fermacell

 • snadná manipulace
 • jednoduchá pokládka
 • rychlý pracovní postup
 • okamžitě pochůzné
  S podlahovými prvky fermacell můžete vytvářet racionálním způsobem podlahy nejvyšší kvality. Vzhledem k oblastem použití jsou srovnatelné s běžnými, masivními podlahovými systémy a vykazují výhody nízké hmotnosti a zároveň suché a rychlé výstavby (bez časové ztráty oproti mokrým litým procesům). Podlahové prvky fermacell sestávají ze dvou vzájemně slepených sádrovláknitých desek fermacell o tloušťce 10 nebo 12,5 mm. Obě desky jsou vůči sobě posunuté, tím vzniká 50 mm široká stupňovitá polodrážka. Prvky mají rozměry 1500 x 500 mm (0,75 m2 plochy) a díky tomu a jejich nízké hmotnosti se s nim snadno manipuluje. Podlahové prvky jsou po vytvrzení lepidla okamžitě pochůzné - následující práce, jako je pokládání krytiny, mohou začít ihned.
 • snadné vyrovnávání výšky a roviny
 • nízké zatížení nosných částí stropu
  Nerovnosti do 20 mm vyřeší samonivelační stěrka fermacell, pro složitější podmínky je ideální vyrovnávací podsyp, který je ideální pro vyrovnání od 10 do 100 mm. Ani to nestačí? Pak použijte rychletuhnoucí podsyp fermacell, se kterým vyrovnáte nerovnosti od 30 do 2000 mm!
 • bezproblémová pokládka podlahové krytiny
 • odolnost proti kolečkům křesel
 • kompatibilita se systémy podlahového vytápění
  Díky polodrážkám u podlahových prvků je velmi snadná samotná pokládka. Podlahové prvky se nejdříve lepí lepidlem naneseným na polodrážku a poté vzájemné spojí šrouby nebo sponkami.. Ať uvažujete o teplovodním či elektrickém podlahové vytápění, podlahové prvky fermacell s tím počítají a jsou na teplo od podlahy připravené. Problém není ani u podlahového vytápění ve vlhkých prostorách jakou jsou koupelny a sprchové kouty.
 • vynikající akustické vlastnosti
 • bezpečná požární ochrana
 • zlepšení tepelné izolace
  Dřevěné trámové stropy vykazují vzhledem k nízké hmotnosti nedostatečný zvukový útlum (kročejovou izolaci). Při zlepšení akustiky však můžete použít pouze systém s nízkou výškou a relativně malou plošnou hmotností. Takovým řešením je izolační voštinový systém fermacell. Ve spojení s pružně zavěšeným podhledem lze dosáhnout izolačních hodnot, které odpovídají doporučením pro zvýšenou zvukovou izolaci. Tato 60 mm resp. 90 mm vysoká konstrukce podlahy s plošnou hmotností cca 70 resp. 115 kg/m2 může dosáhnout podle provedení zlepšení izolačních schopností až o 34 dB.
 • suché podlahy fermacell jsou vhodné pro vlhké prostory v domácnosti
  Obavy ze suchých podlah nejsou na místě ani při jejich použití ve vlhkém prostředí včetně realizace oblíbených bezbariérových koupelen. Moderní stylové a komfortní bezbariérové koupelny a sprchy je dnes možné jednoduše realizovat pomocí systému sprchových a odtokových prvků fermacell. K systému podlahové vpusti z desek Powerpanel TE patří sprchový prvek / prvek podlahové vpusti a sada pro montáž sifonu buď se svislým, nebo vodorovným odpadem. Sprchový podlahový set pak řeší suchou cestou zabudování liniového odtoku v bezbariérových koupelnách a sprchových koutech. Spolu s podlahovými prvky Powerpanel TE umožňuje rychlou realizaci mokré i suché části podlahy koupelny suchou cestou. Díky použití systémového příslušenství fermacell vzniká absolutně těsný systém, vhodný i pro teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění. Jako povrchová úprava koupelny může být použita dlažba nebo PVC.