Desky fermacell opláštily stěny a příčky čtyřpodlažních nízkoenergetických bytových domů v Kladně

Sádrovláknité desky fermacell potvrzují své výhody u bytových domů na bázi dřevostavby

Výhody dřevostaveb rodinných domů jsou už dnes notoricky známé a známé je i silné postavení sádrovláknitých a cementovláknitých desek fermacell jak u těchto objektů, tak i u výškových dřevostaveb. Ty se i přes legislativní omezení staví také na našem trhu a jedním z posledních úspěšných příkladů je v zimě 2015/2016 dokončená II. etapa bytového projektu GARDEN PARK Kladno Kročehlavy.

Bytový projekt, realizovaný p. Martinem Beranem, 50% společníkem společnosti OXES Invest, s.r.o. a tvůrcem tohoto tipu bydlení, podle projektu projekčního ateliéru RD PROJECT & PARTNERS s.r.o. z Rýmařova, nabízí jeho obyvatelům kvalitní nízkoenergetické bydlení v nízkoenergetických domech v přírodní lokalitě na okraji kladenské městské části Kročehlavy. Developer projektu, OXES Invest, s. r. o. se v posledních letech zaměřuje především na realizaci a prodej rezidenčního bydlení. V současné době jsou realizovány kromě bytových domů v Kladně – Kročehlavech i rezidenční objekty v Tachově. Mezi dokončené lokality patří například Brno – Heršpice, Březina u Křtin či Chýně u Prahy. Martin Beran také připravuje další developerské projekty v Plzni a v Brně – Heršpicích (etapa II). Celkem již společnost vystavěla a prodala téměř tisíc pozemků, bytů a rodinných domů, pro všechny je společná atraktivita, dostupnost a vysoká kvalita bydlení. Dřevostavbám věříme, a pokud by to legislativa umožňovala, stavěli bychom z nich i vyšší bytové domy. Rychlostí, kvalitou a parametry jsou tyto domy v oblasti bytové výstavby bez konkurence. A potvrzuje to i zájem o naše byty: v Kladně - Kročehlavech jsme už zahájili III. etapu výstavby. říká Martin Beran, společník OXES Invest, s.r.o.

GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno

V této etapě výstavby nabízela společnost OXES Kladno, s.r.o. celkem 86 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk a dva ateliéry o ploše 75 m², o vysokém zájmu svědčí i skutečnost, že ještě před dokončením bylo prodáno 96% bytů, v únoru 2016 je celá II. etapa zcela vyprodána. Budovy v GARDEN PARKu Kladno Kročehlavy jsou tvarovány do tvaru „L“ a mají čtyři podlaží včetně výtahu, společně přitom vytváří zelený vnitroblok s malým dětským hřištěm. Celou lokalitu včetně I. etapy charakterizuje těsný kontakt s přírodou - lesopark Bažantnice s revitalizovaným rybníkem a nově rekonstruovaným atypickým koupalištěm s minigolfem je vzdálen pouhých 150 m. Výhodou jsou také blízká nákupní centra.

Desky fermacell jsou v budovách použity na obvodových stěnách, vnitřních nosných mezibytových stěnách a vnitřních stěnách bytů, fermacell je použit také v konstrukcích vnitřních prostor domů. Podle Jiřího Orsága, projekt manažera a jednatele RD PROJECT & PARTNERS s.r.o., bude ze stejných konstrukcí s materiály fermacell, které jsou použity na II. etapě, realizována i III. etapa bytových domů v Kladně-Kročehlavech, která byla zahájena v lednu 2016. „Fermacellové desky splňují současné požární, statické a akustické požadavky a v kombinaci se dřevem jsou vhodné pro stavbu moderních plnohodnotných konstrukcí rodinných i bytových domů. V projekční činnosti je jejich výhodou dostupná technická podpora dodavatele a práci ulehčuje ucelená řada zkoušek a certifikátů.“ dodává Jiří Orság.

III. etapa bude stavěna ve dvou vlnách - v 1. vlně výstavby, kdy je termín dokončení naplánován na září 2016, nabízí OXES Invest, s.r.o. zájemcům celkem 42 bytů, které budou v šesti spojených blocích domů do tvaru L a které společně s 2. vlnou vytvoří příjemně zelené soukromí od okolních ulic. Byty budou o velikosti 1+kk až 3+kk, pro velký zájem v předchozí II. etapě o byty 2+kk bude v této vlně v nabídce až 30 dvoupokojových bytů. Ve 2. vlně výstavby, u které je termín dokončení naplánován na podzim 2017 vznikne v osmi spojených blocích domů do tvaru L celkem 52 bytových jednotek s podlahovými plochami 1+kk až 4+kk. V polovině března je v KLADNO III. Etapa prodáno již 35% bytů, což svědčí o velkém zájmu o tento tip nízkoenergetického bydlení.

Více informací o celém projektu rezidenčního bydlení Kladno-Kročehlavy najdete na www.bydlenikladno.cz.

GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno
GARDEN PARK Kladno