Dřevěný dům

Nejhezčí dřevostavba Čtenáři vybrali nejhezčí dřevostavbu

Déle než dva týdny mohli čtenáři Aktuálně.cz vybrat ten nejlepší z osmi návrhů dřevostaveb, které letos architekti poslali do soutěže Dřevěný dům 2010. Za absolutní jedničku označili dům v anketě označený číslem 6 z dílny Martina Kulštejna. Hlasovalo pro něj 1228 čtenářů.

Nejhezčí dřevostavbu si můžete prohlédnout zde...

Vyhlášení Dřevěný dům

Vyhlášeny výsledky soutěže Dřevěný dům 2010

V rámci veletrhu Dřevostavby 2010 proběhlo slavnostní předání cen vítězům soutěže Dřevěný dům 2010, jejíž hlavním partnerem byla společnost Fermacell. Soutěže se zúčastnilo 42 autorů s 24 soutěžními pracemi, celkem bylo oceněno 8 návrhů dřevostaveb v kategorii Návrh nízkoenergetického rodinného domu, 3 návrhy dřevostaveb v kategorii Realizovaný energeticky úsporný rodinný dům a rozděleny byly odměny ve výši 300 000 korun. Fermacell nebyl jen v roli hlavního partnera soutěže, materiály FERMACELL našly uplatnění v realizaci Milana Schmiedta z firmy MS HAUS, která získala ve kategorii Realizace 3. místo.

Více o vyhlášení výsledků soutěže Dřevěný dům 2010...

Dřevěný dům 2010

Fermacell opět hlavním partnerem architektonické Soutěže o nejlepší dřevěný dům roku 2010

V úterý 20. října 2009 byla v Ostravě oficiálně zahájena Soutěž o nejlepší dřevěný dům roku 2010 a i třetí ročník tohoto projektu podporuje v pozici hlavního partnera společnost Fermacell. Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu domu pro bydlení s podstatným použitím technologie skládané z dřevěných prvků, výrobků z aglomerovaného dřeva, nebo stavebnicových systémů na bázi dřeva, včetně srubových a roubených.

Více o soutěži Dřevěný dům 2010 zde...