Společnost DIREKT REAL s.r.o. úspěšně pokračuje s výstavbou nízkoenergetických dřevostaveb v Jílovém u Prahy

Začátkem roku 2011 byla v této lokalitě zahájena 1. etapa nízkoenergetického residenčního bydlení, v únoru 2014 zahájí DIREKT REAL výstavbu 2. etapy, v rámci které by mělo vyrůst dalších osm nových rodinných domů.


 

 

Nyní stojí v Jílovém u Prahy jedinečný komplex 10 nových vil, postavených v energetické třídě A-B, místo přitom nabízí jedinečný výhled na panorama historické části města. Rozmístění domů nabízí vzdušnost, zaručuje pocit volnosti a soukromí. To platí dokonce i v případě řešení domů jako dvojdomky. V rámci výstavby 2. etapy si zájemci budou moci vybrat velikost rodinného domu a navíc si upravit dispozici domu ve spolupráci s architektem projektu.


Společnost DIREKT REAL se původně orientovala pouze na developerskou činnost, postupně však převzala plnou zodpovědnost za stavby do vlastních rukou a v současnosti si domy staví sama. Dřevostavby DIREKT REAL se realizují montáží přímo na stavbě. Skladby jednotlivých stavebních konstrukcí systému DIREKT WOOD vychází z klasické trámové konstrukce systému two by four. Výhodou je rychlost a přesnost stavby s možností vyšší variability úprav než u prefabrikovaných konstrukcí. Zákazník si tak může upravit dům podle svých požadavků na energetickou náročnost i podle náročnosti projektu na statiku. Na stěnách a příčkách jsou použity sadrovláknité materiály fermacell, pro které je typická zdravotní nezávadnost, nízká hmotnost konstrukcí, vysoká pevnost a odolnost, tepelný komfort, vynikající požární odolnost a v neposlední řadě i výborná akustická pohoda.

 

   

 


Ve standardní dodávce nízkoenergetického domu DIREKT REAL je rekuperace s teplovzdušným vytápěním a test průvzdušnosti budovy blow door testem. Domy přitom vysoce překračují hodnoty, stanovené normou – zatímco ta určuje n50 ≤ 1, dřevostavby DIREKT REAL nabízí majitelům hodnoty pod 0,6 (což je úroveň stanovená pro pasivní domy), běžné jsou parametry neprůzvučnosti budovy na úrovni n50 = 0,2 – 0,4.


Projekt nízkoenergetických dřevostaveb v Jílovém u Prahy byl oceněný cenou Český energetickoekologický projekt roku 2008 a zvláštní cenou SFŽP za dosažení velice kvalitních energetických parametrů. V navazujícím projektu si mohou zájemci vybrat svůj dům mezi bungalovy a domu s obytným podkrovím. V další fázi výběru mohou zákazníci vybírat podle požadavku a potřeb na dispoziční uspořádání a obytnou plochu domu. Důležité je, že i přes variabilitu řešení rodinných zůstávají domy architektonicky podobné.


Více informací najdete na www.jilovevyhledy.cz