Soutěž na realizaci českého pavilonu EXPO 2015 v Miláně vyhrál návrh z KOMA modulů

Odborná komise architektů vybrala v rámci veřejné soutěže na realizátora pavilonu České republiky na EXPO 2015 Milán vítězný návrh z KOMA modulů. Projekt na iniciativu společnosti KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. navrhli architekti ze studia Chybik+ Kristof Associated Architects.

 

 

Vítězství návrhu z KOMA modulů v této veřejné soutěži představuje výjimečný úspěch významného tuzemského a evropského výrobce modulů, který nejširší veřejnosti ukáže, že modulární architektura z Vizovic může být vynikajícím řešením, které uspěje v mezinárodní konkurenci. KOMA tak bude reprezentovat ve světě nejen českou modulární výstavbu, ale celou českou architekturu.

 

 

Na vítězném návrhu poroty, kterou tvořili architekti Eva Jiřičná, Miroslav Řepa, Zdeněk Lukeš, Michael Klang, Vladimír Soukenka a David Vávra, oslovilo nápadité využití modulů, které umožňují snadnou stavbu i rozebrání pavilonu, propojení exteriéru a interiéru budovy, recyklovatelnost použitého materiálu a zakomponování vodní plochy do okolního prostoru. Je tedy zřejmé, že variabilita a možnost sekundárního využití obytných kontejnerů byla pro porotu důležitým aspektem. To ostatně potvrdil i generální komisař Jiří František Potužník, který pro Českou televizi vysvětlil že „ zhotovitel zvažuje, že po EXPO pavilon demontuje, převeze do republiky a chce nabídnout k užívání například jako mateřskou školku.“

 

 

Modulární výstavba a společnost KOMA MODULAR CONSTRUCTION i tady potvrzují, že moduly mohou svou architektonickou i technickou kvalitou uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Svůj podíl na tom mají i skvělé vlastnosti sádrovláknitých desek fermacell, které KOMA používá jak na vnitřním povrchu svých modulů, tak pro skladby podlah.