Rekonstrukce montovaných domů

Nová publikace Fermacell radí při rekonstrukci montovaných domů

V lednu 2013 vyšla zcela nová brožura „Rekonstrukce montovaných domů“, která metodicky popisuje postup rekonstrukce montovaných domů s využitím produktů FERMACELL.

 

V letech 1969 až 1990 bylo u nás postaveno asi 16 000 montovaných rodinných domů na bázi dřeva. Mnohé z těchto staveb dnes užívá již třetí generace obyvatel. V průběhu let si mohou změněné rodinné poměry vyžádat rekonstrukci stávajícího rodinného domu. Některé místnosti nebo podlaží tak zůstanou prázdná nebo mají mít v budoucnu jiné využití. Mění se i požadavky na tepelnou izolaci – ta u montovaných domů ze 70. a 80. let byla na tehdejší poměry dostatečná, dnes je však ve většině případů z důvodů rostoucích cen energií nevyhovující. Vznikají také nové perspektivy bydlení a požadavky, které lze rekonstrukcí montovaného domu snadno realizovat – nejčastěji jsou to změna účelu užívání obytného prostoru, zvýšení komfortu bydlení, vytvoření zdravého klimatu v místnostech, zlepšení pocitu komfortu pohody či energetické úspory

 

Na všechny výše uvedené požadavky s maximální kompetencí na jedné straně a srozumitelností pro investory z řad široké veřejnosti na druhé straně reaguje i nová brožura společnosti Fermacell. Na 52 stranách publikace „Rekonstrukce montovaných domů“ - Cesta k lepší kvalitě bydlení a zvýšení tržní ceny“ najdou zájemci o rekonstrukci montovaného domu informace o tom, kdy a proč přistoupit k rekonstrukci, nechybí ani doporučená řešení tepelné ochrany, ochrany proti vlhkosti, vzduchotěsnost a větrání, požární ochrany i ochrany proti hluku. Podrobně jsou popsány postupy a způsoby rekonstrukce všech stavebních prvků domu - obvodových stěn, podkroví, stropů a podlah, vnitřních stěn, koupelen nebo sklepních prostor. Součástí nové publikace je i přehled produktů a příslušenství FERMACELL.

 

Nová brožura je ve formátu PDF dostupná zde...