Ohlédnutí za veletrhem DSB

„Nemá cenu srovnávat současný stavební veletrh v Brně s dobou před deseti patnácti lety, to už je minulost. Z pohledu současné reálné situace na trhu se za prvním ročníkem veletrhu DSB jako součástí veletrhu IBF dívám pozitivně.“, hodnotí na úvod ředitel prodeje Fermacell ing. Miloš Kincel účast firmy na nedávno skončeném veletrhu DSB.

 

„Dnešní zázemí brněnského výstaviště je dokonalé a vystavovat v Brně je z tohoto hlediska skvělá záležitost. V pavilonu P jsme se cítili dobře, tady je na místě organizátory pochválit. Návštěvníků z Brna a regionu bylo víc než na pražských veletrzích a i to je pro nás pozitivní. Mohli jsme jim naše výrobky představit a poradit, osobní kontakt je i v době sociálních sítí nenahraditelný. Potvrdili se zkušenosti, že návštěvnost je velmi silná v sobotu. Přes pracovní dny to nebylo moc silné, ale sobota byla z pohledu návštěvnosti velmi dobrá. Víkend ukázal, že lidé staví, rekonstruují a potřebují informace i v tomto regionu. I to je dobrá správa pro nás jako výrobce stavebních materiálů. K nám hodně chodili lidi, kteří řešili rekonstrukci, s podobným zájmem jsme se setkávali i v Praze. Takže to možná naznačuje obecnější trend, kdy se zájem veřejnosti více překlápí do rekonstrukcí již realizovaných domů a bytů. Pozitivní byla i skutečnost, že se v době těsně před, v průběhu a po skončení veletrhu objevily v médiích nové zprávy a články o dřevostavbách. Zviditelnila se i Asociace dodavatelů montovaných domů a její nový předseda Ing. Vratislav Blaha (zvolený právě v průběhu veletrhu DSB), který využil zájem redakcí o toto téma k několika rozhovorům o současnosti a budoucnosti dřevostaveb u nás.“, dodal ing. Miloš Kincel.

 

Technický konzultant a rodilý Brňan David Švábenský ocenil i zájem návštěvníků o denně vyhlašovanou soutěž o propagační předměty Fermacell a hlavní výhru, tablet Google Nexus. “Od našich zákazníků, vystavujících na veletrhu, jsem také zaznamenal slova o spokojenosti. Na svých expozicích přivítali partnery ze zahraničí i vážné zájemce o jejich dřevostavby.“