Dům v oboře s deskami fermacell ocenili odborníci jako nejlepší dřevostavbu roku 2012

Dům v oboře v CHKO Český les zvítězil v soutěži Dřevěná stavba roku 2012 v kategorii „Realizované moderní dřevostavby“.

Odborná porota ocenila jak návrh, tak kvalitu provedení. Ocenění si na mezinárodním veletrhu Dřevostavby 2013 převzal David Kasper, majitel trutnovské firmy Kasper CZ, která stavbu architektonicky zajímavé dřevostavby realizovala. Na vnitřních příčkách objektu jsou použity sádrovláknité desky fermacell.

 

Dům navrhla architektonická kancelář e-MRAK s.r.o. profesora Martina Rajniše. Nenápadný rozsáhlý objekt s překrásným výhledem se nachází v chráněné krajinné oblasti Český les. Dřevostavba je citlivě umístěna v mírně svažitém terénu nedaleko rybníka a přirozeně navazuje na okolní zvlněnou krajinu. V objektu jsou použity přírodní materiály (modřínové dřevo, kámen, sklo, hlína) a společně s racionálním využitím přírodní, zejména solární energie, reprezentované systémem slunolamů, podtrhuje základní konstrukční filozofii autorů návrhu prof. Ing. arch. Martina Rajniše a MgA. Davida Kubíka.

 

Vítěze všech kategorií soutěže Dřevěná stavba roku, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život, najdete na www.drevenastavbaroku.eu. Společnost Fermacell tuto soutěž dlouhodobě a systematicky podporuje, v posledním ročníku byla Stříbrným partnerem.

 

Fotogalerie domu

   

   

   

   

 

Autorka fotografií: Andrea Thiel Lhotáková